fbpx
життєві історії
Що ж це за матір, яка постійно кричить на свою дитину?

Моя мама кричала на мене завжди, буквально з перших усвідомлених років. Фраза «Я тебе зараз вb’ю!» Прямо таки записалася на підкірку і затьмарює більшість дитячих спогадів.

І, знаєте, тепер я розумію, що весь жах не конкретно в оре, а в тому, що він вважався чимось звичайним. Припустимо, мама – неврівноважена жінка, темпераментна, кричить і втрачає самовладання, але якщо вона при цьому просить у дитини пробачення після своїх спалахів, то він хоча-б засвоює, що такий стан речей – не норма.

У нашій родині такого не було ніколи. Знаєте, яка найулюбленіша історія з мого дитинства розповідається через раз на сімейних застіллях? Про те як мені було 3 роки і я вирішила пограти з маминими французькими парфумами «Чорна магія», а потім пролила половину флакона прямо на килим.

Мама, побачивши цю прекрасну картину почала кричати, що вb’є мене прямо тут, а я, задкуючи від зрадницького плями на килимі, голосно заявила, що «маленьких дітей вбuвaтu не можна!».

Після цієї фрази лунає дружний регіт усіх присутніх, а у мене починають тремтіти коліна, тому що я і інтонацію пам’ятаю і запах цей і страх свій …

Насправді, я досить швидко звикла до її криків і адаптувалася, просто намагалася допускати якнайменше промахів і помилок, щоб не отримати черговий наганяй, а вже якщо отримувала, то просто не сприймала близько до серця.

Пам’ятаю тільки один зовсім вже важкий період, коли в родині тільки з’явилася друга дитина і нерви мамині були взагалі ні до біса, тоді я отримувала за всіх навколо: за вічно не сплячу молодшу, на тата, якого не було вдома і за себе, що не справлялася з новою роллю.

Навіть не буду називати ті фрази, які вона вживала по відношенню до мене, хоча з пам’яті їх навряд-чи вийде стерти, просто скажу, що я пару раз бачила, як вона плаче вечорами на кухні від втоми і все прощала.

Потім все більш менш нормалізувався, звичка робити все справи по дому акуратно, зайвий раз не суперечити, більше мовчати і слухатися (ідеально-вимуштруваний солдат) частково захищала мене від криків.

Читайте також: «Тату, мені йти до мами?» «Так, синку, тут буде жити моя нова дружина»

А ось сестра молодша вхопила чашу маминого гніву з лишком. Вона була та ще бунтарка і, думаю, у батьків просто не було думки, що з нею можна розмовляти інакше, ніж підганяння, стусанами і гарчанням: «так, господи, в кого ти така вродилася».

Навіть батько, який взагалі мовчазний від природи і вкрай рідко виходить з себе, трохи що хапався за ремінь і погрожував відшмагати сестру, «як сидорову козу». Боюся, що її психіка саме в цьому місці дала збій …

Викликаючи батьків на емоції, вона намагалася привернути увагу, отримати їх «любов», а тепер у неї проблеми з чоловіками, точніше з їх вибором. Постійно тягне на якихось селюків, які раз у раз на неї кричать, та ще й принижують.

«І чому мені весь час такі трапляються!», – сумно каже сестра, не розуміючи, що всі наші проблеми, схоже, родом з щасливого дитинства.

Мамі зараз за 50, у неї дуже слабке здоров’я, а особливо нерви, вона так само легко виходить з себе і трохи що злиться і кричить, але ми всі до цього звикли і ставимося, як до хвилинної слабкості (так завжди ставилися).

Можливо, їй слід було задуматися над такою поведінкою і проконсультуватися з лікарем, попити препарати, підтримати себе, але, як і багато батьків 90-х, вона повинна була виживати, заробляти і крутитися, тут вже не до власного здоров’я. Як вона сама каже, жила в режимі: «День пройшов і слава богу!».

Однак, факт залишається фактом, на життя власних дітей вона наклала нестриманістю величезний відбиток, хоч проблеми і виявляються на різних рівнях.

Я зрозуміла вплив маминого «виховання», тільки народивши власну дочку і піймавши себе на ідентичних фразах, що проносяться в голові, при погляді на дитячі прокази.

Ці вигуки виникають нізвідки, з глибин пам’яті, намагаються вирватися назовні і записатися на підкірку наступному поколінню діточок.

Я вирішила боротися з цією страшною наступністю, поки моя дівчинка ще зовсім мала, пішла до психолога, проходжу терапію, де, крім усього іншого, промовляю і дитячі спогади про мамині крики. Стає легше.

І ось стоїш ти на дитячому майданчику і з усіх боків ці крики мам (і тата): «ану-ка виліз, кому сказала!», «Ти що, тупий? скільки разів повторювати ?! »,« негідник! »,« все, я йду, можеш ревіти тут скільки хочеш, дістав вже мене! ». Як? Чому? Звідки це все?

При всій повазі до жінки, яка привела нас з братом і сестрою в цей світ, не варто народжувати дітей, поки не вирішені якісь внутрішні проблеми, не варто махати на себе рукою, якщо розумієш, що це відіб’ється на твоєму потомстві.

Що це за матір, врешті-решт, яка постійно кричить на дітей?