fbpx
Цікаве
Щоб дізнатися більше про майбутню погоду, необхідно поглянути на хмари. Народні прикмети допоможуть вам навчитися визначати погоду, коли під рукою немає інтернету або телебачення

Незважаючи на те, що зараз існують суперкомп’ютери, які вираховують зміни в погодних умовах і прораховують руху повітряних мас, варто звернути увагу на прикмети, тому що вони засновані на народних спостереженнях, які часто не суперечать офіційній науці.

Також не забувайте стежити за магнітними бурями, так як вони впливають на здоров’я людей не менше, аніж погодні зміни. Джерело

Якщо Сонце в кінці ясного дня перед заходом зайде за хмару, то можна очікувати швидкого зміни в погоді. Восени і навесні це може говорити про потепління, а влітку бути до дощу, до вітру. У будь-якому випадку варто бути уважнішими в найближчі дні.

Якщо ж Сонце, навпаки, в кінці непогожої дня вийшло з-за хмар перед своїм заходом, то варто очікувати позитивного зміни в погоді в найближчі кілька днів. Ці дві описані вище прикмети беруть свій початок з самої давнини – ще задовго до приходу на Русь християнства.

Коли немає Сонця з самого ранку, хоча на небі не все затягнуте хмарами, то це говорить про те, що погода може непередбачувано змінюватися в найближчі пару-трійку днів.

Якщо Сонце зайшло за одиноке хмара на небі в ясний день, то наступний день буде дуже вітряним, а ранок виявиться холодним і несприятливим.

Тонкі довгі хмари (перисті) – до великої удачі і до потепління. Такі народні спостереження підтверджуються синоптиками і вченими. Перисті хмари – показник наближення теплого фронту і, можливо, дощу.

Комкова щільні хмари означають, що якщо поллє дощ, то він швидко закінчиться. Якщо хмари дуже щільні, але без просвітів, значить, погода зіпсується на довгий термін.

Дуже високі виряджені хмари – до негоди, вітру і різкій зміні погоди. Варто чекати різкого похолодання і дощів. Якщо хмар мало і вони низько, хороша погода протримається довше.

Якщо ясне небо протягом дня залишається ясним, але ближче до ночі з’являються хмари, значить, на наступний день можна чекати короткочасні дощі.

З давніх-давен вважалося, що якщо восени з’являється багато купчастих хмар в сонячний день, це віщує тривалий період потепління. Це означає, що зима поки не близько.

Фото ілюстративне – uastudent.com

facebook