fbpx
Цікаве
Щоб знайти своє єдине кохання, та залучити достаток, кожній дівчині варто зробити ці “трюки” в купальську ніч на Івана Купала. Запасіться гілочкою верби, і вперед до свого щастя!

Щоб знайти своє єдине кохання, та залучити достаток, кожній дівчині варто зробити ці “трюки” в купальську ніч на Івана Купала. Запасіться гілочкою верби, і вперед до свого щастя!

Про квітку щастя, магічні купання, захист від упирів і один предмет з кухні під порогом.

За церковним календарем свято Івана Купала є днем народження Івана Хрестителя. А в прадавніх язичницьких віруваннях – символом завершення літнього сонячного циклу, днем бога Купала. З поширенням християнства ці два свята, вважаймо, “об’єднали”: до Купала додали Івана.

Наші предки відзначали Купала трошки раніше – 20-22 червня у літнє сонцестояння. В цей день сонце підіймалося до зеніту і перебувало наче в куполі – найвищій небесній точці. Рослинний і тваринний світ у цей час отримує найбільше тепла і світла, визрівають зерна і плоди. Тому Купала вважали богом плодючості й зображали з відповідною чоловічою ознакою – з великим прутнем.

Головними персонажами свята були Купала та Марена – чоловіче (сонячне) і жіноче (водяне) божества. Їх на гуляннях у цей день обирали між собою хлопці й дівчата. Обов’язково брали гілки верби – купайлиці, що символізували поєднання чоловічої і жіночої стихій.

Взагалі, традицій і ритуалів було безліч, багато з них дійшли й до наших часів.

Вірити у них не варто, але для розваги у вечір напередодні Купала можна якісь відтворити і повеселитися з друзями та коханим.

Гадання на вінках

Чудова розвага для тих, хто відпочиває на дачі чи живе у маленьких містечках або селах. Вінок треба сплести, піти до річки чи озера, пустити по воді та змусити чоловіка його піймати! Колись вважалося: дівчина, чий вінок дістав хлопець, повинна його поцілувати й бути з ним у парі на це свято. Вибір завчасно можна узгодити.

Стрибки через вогонь

Можна спершу насмажити шашликів, а потім за руку з судженим (тим, що піймав вінок) позмагатися з іншими парами, хто вище стрибне через вогнище. Предки запевняли, що згодом хлопець з дівчиною обов’язково поберуться. А одружені можуть просто “обійматися” всю ніч. Головне, добре загасити сам вогонь.

Інакше, мовляв, відьма чи упир або вовкулака дістануть іскру і завдадуть людям клопоту.

Квітка щастя

Веселим гуртом можна пошукати чарівну папороть – кочедижник, яка, за повір’ями, зацвітає лише у Купальську ніч і дарує вічне щастя і кохання тому, хто її знайде. Свідчень того, що її бодай раз знайшли нема. Але казали старі люди, що коли вона розкривається, чується наче постріл, наче грім, ліс враз зашумить і осяється світлом від чарівного вогню цієї квітки і її пахощі підуть по всьому лісу. Зривати її міг тільки чоловік, до речі.

Захист оселі

У Купальську ніч прокидалися темні сили, тому господині попід стріху всовували лопухи, яких боїться лиха сила, на порозі клали нiж, щоб відьма не переступила, і весь день носили часник за поясом.

Цілюща вода

До світанку дівчата мали скупатися у водоймі або набрати в криниці чарівну купальську воду. З неї та зібраних у купальську ніч трав потім робили собі “купіль краси” – замість сучасних СПА.

Будьте здорові та щасливі.

Швидкої нам перемоги над ворогом! Тому не забувайте допомагати нашим ЗСУ!

Слава Україні!

Фото ілюстративне спеціально для ibilingua