fbpx

Щиро кажучи, я боялася ЮАР як вогню, я хотіла в Польщу чи якусь скандинавську країну. І дуже дарма! Родина дядька чоловіка зустріла мене з дітьми чудово, тому поки наш тато боронить Україну – ми тут. Країна – це окрема історія, край світу. За 7 місяців ми знайшли, за що любити

Щиро кажучи, я боялася ЮАР як вогню, я хотіла в Польщу чи якусь скандинавську країну. І дуже дарма! Родина дядька чоловіка зустріла мене з дітьми чудово, тому поки наш тато боронить Україну – ми тут.

Країна – це окрема історія. Ця держава на краю світу поєднує у собі європейський комфорт та африканську екзотику. Ми поїздку й життя тут точно запам’ятаємо на все життя. За 7 місяців ми знайшли, за що любити ПАР.

Природа – одна з головних причин любити ПАР. Ландшафти настільки незвичні для наших очей, що здаються космічними. Прямовисні скелі, два океани – Індійський та Атлантичний, величезні зелені луки…

Додаткова перевага, яка захоплює й дивує: величезна кількість неймовірних місць у ПАР залишаються у своєму первозданному вигляді!

Люди тут прекрасні. Жителі ПАР дуже схожі на європейців та американців за своєю ввічливістю та доброзичливістю. Особливо яскраво це проявляється в Кейптауні, де ми оселилися. Тут вам усміхнеться кожен перехожий, а в кожному продуктовому магазині обов’язково поцікавляться, як у вас справи, і побажають гарного дня.

Діти мої в захваті від пінгвінів! Ви коли-небудь бачили пінгвінів у природному середовищі? Для цього не треба їхати до Антарктиди! У ПАР ми побачили капських пінгвінів. Вони мешкають на узбережжі Атлантичного океану, у містечку Саймонс Таун у бухті Болдерс Біч. Вони смішні, милі та дуже розпещені – звичайно, адже вони – головні місцеві знаменитості!

У цій дивовижній країні дуже багато фермерських господарств, у яких виробляються органічні продукти найвищої якості. При цьому ціни на них, навіть у добрих ресторанах, надзвичайно низькі. Наприклад, вечеря в хорошому м’ясному ресторані на двох з вином коштуватиме десь 50 USD. А червоненьке – це окрема історія.

Справа в тому, що Південна Африка – одне з провідних виноробних держав Нового Світу. дядько чоловіка, який в цьму бізнесі якраз працює, розповів, що країна посідає 8-ме місце за обсягами виробництва червоного напою, продукція експортується до 50 країн світу.

Щорічно в ПАР виробляється близько 900 мільйонів літрів, з яких лише невелика частина йде експорту. Південноафриканців можна зрозуміти: такий напій не хочеться нікому віддавати! Нам пощастило відвідати дві виноробні та взяти участь у дегустації найкращих вин.

Ще одна дивина – до узбережжя Південної Африки підпливають сині кити! Побачити їх у дикій природі – незвичайна удача, на яку багато мандрівників полюють роками. Якби вони знали, що в ПАР побачити китів можна просто сидячи на пляжі, вони б сильно здивувалися!

Мене підкорила місцева архітектура. Суміш європейської та африканської культури дали незвичайний результат – архітектура ПАР одночасно нагадує наші улюблені європейські столиці, і не нагадує нічого, зачаровуючи своєю унікальністю.

Особливо гарний Кейптаун Посиль, в якому знаходиться знаменитий кольоровий квартал Бо-Кап.

Різнобарвні будинки були збудовані в 1750-х роках вихідцями з колишніх голландських колоній Шрі-Ланки, Малайзії, Індонезії, Індії та інших країн. Скарб для всіх, кому хочеться викласти в соцмережі фото на мільйон лайків! але я цього зі зрозумілих причин робити не буду.

Я боялася клімату, коли ми їхали, але виявилося, щщо дарма.

ПАР розташована у південній півкулі, тож літо тут із грудня по лютий.  Зима, яка в Південній Африці настає з червня по серпень, також дуже комфортна – температура не падає нижче +7 °С. У міжсезоння погода не дуже відрізняється від літньої.

Англійська в ПАР – основна мова. У великих містах всі говорять на ній вільно, причому практично з британським акцентом дуже чітко, зрозуміло і грамотно. Вивчення англійської мови в ПАР гарантує занурення в мовне середовище з першого дня, що дуже важливо для швидкого прогресу.

Мої хлопчики тут поринули у місцеві розваги  спорт. Серфінг, віндсерфінг, кайтсерфінгом, дайвінг, альпінізм, скелелазіння, трекінг та ще безліч видів спорту дуже розвинені у Південній Африці.

Ми в захваті від цієї країни і впевнені, закохалися в неї. Побувати тут точно варто і ми вдячні долі за цей шанс! Але як тільки мій чоловік дасть добро – ми в ту ж мить повернемося додому в Україну, бо кращого місця на землі не існує.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, спеціально для Ibilingua.com.

You cannot copy content of this page