fbpx
Цікаве
Шкільна завдання з японського уроку арифметики: впорається не кожен!

Чергова головоломка прямо з японського математичного кабінету. Цей набір цифр і послідовність найпростіших дій доступна будь-кому, але чомусь з нею справляються тільки обрані. А повинні – всі, такі завдання є в програмі для звичайних школярів. Джерело

Вчителі математики провели тести і тепер не впевнені в якості свого викладання. Виявилося, лише один з десятка тих, хто здобував освіту 30 років тому, не справляється з цим прикладом.

Але результати цьогорічних випускників змінилися невтішним для педагогів чином, справляється з прикладом тільки 6 з десятка піддослідних.

Дослідники всерйоз задумалися про якість сучасного викладання математики, якщо вже дитячі приклади здаються нинішньої молоді недоступними для розуміння.

Перевіряйте себе, коли ви здобували освіту?

Молодші школярі повинні бути здатні вирішити подібний приклад, а вже середні класи і поготів. Але дорослі чомусь відчувають труднощі з вибором рішення. Хоча математичні закони не змінилися, як і алгоритм дій.

Тим, хто любив математику, буде легко, головне – згадати, як правильно вирішувати приклад. Більшість вважає наступним чином:

9-3 ÷ 1/3 + 1 = 9-3 / 1/3 + 1 = 9-3 / 3 + 1 = 9-1 + 1 = 9

Мислити таким чином – помилка.

Вірна відповідь – одиниця, а не дев’ятка. Причина ось:

9-3 ÷ 1/3 + 1 = 9-3 ÷ (1/3) + 1 = 9-3 × 3 + 1 = 9-9 + 1 = 1

Адже це так просто. Перший спосіб видає вашу неуважність, а вірну відповідь легко отримати, якщо поставитися до прикладу з усією увагою.

Фото ілюстративне – smartum.com.ua

You cannot copy content of this page