fbpx
Суспільство
Сьогодні свято Ксенії – 6 лютого: традиції, прикмети та що не можна робити

6 лютого православний світ вшановує пам’ять двох святих, які мали однакову ім’я Ксенія (Аксенія).

Перша Ксенія Римлянині (в миру Евсенія), що жила в V столітті в родині знатного римського сенатора, пішовши з рідної домівки, щоб уникнути неприємного її християнським переконанням шлюбу, заснувала жіночий монастир, прославившись великої святістю, благочестям і милосердям. Джерело

Інша Ксенія, яку шанують 6 лютого, це Ксенія Петербурзька. Її ім’я пов’язане з найважчим, але і з найвищим видом подвижництва – юродством Христа ради, тобто “добровільно обраним особливим шляхом порятунку, виконаного істинною мудрістю при уявній божевіллі”.

В цей день є безліч заборон, тому що день вважається дуже важким. Існує прикмета, що не можна сьогодні вечеряти взагалі.

Інакше, хто перший сяде за стіл вечеряти, той і пoмpe перший в сім’ї. Іноді старі спеціально сідали за стіл першими, щоб дітей не спіткала біда.

Також сьогодні заборонено:

  • Шити
  • Прясти
  • В’язати
  • Стригти нігті (особливо на ногах, будуть судоми) і волосся
  • Ставити квас і брагу (восени буде неврожай)
  • Зав’язувати вузли (накличеш на пoxoвання)
  • Перестилати постіль (зaxворієш)
  • Розповідати про свої сни

Читайте також: Якщо ви з чоловіком постійно сваритеся, прочитайте цю притчу! Вона навчить вас, що треба зробити, аби в домі панувала тиша та злагода

Сон не можна було розповідати, тому що вони сьогодні снилися віщі. А у деяких були свої значення, що провіщають майбутнє. Якщо приснилися камені – це важкість у животі, хвилі – до пересудів і пліток.

Якщо побачили в сні церкву – до швидкої втрати, терли очі – дізнаєтесь про чужі погані справи, носили дитину на руках – будете думати про батьків. Якщо уві сні ви жахнулися, то ваше життя буде рівним і спокійним.

Ділити що-небудь — до тяжкого становища. Жабу побачити — до зміни погоди. Щоб “оновити” почуття – окурюйте спальню ароматом іланг-ілангу або ароматом апельсина.

Люди, що з’явилися в цей день — хороші працівниці.

facebook