fbpx

Стало відомо, скільки втратили найвідоміші олігархи і багатії України через війну. Олександр і Галина Гереги і Петро Порошенко взагалі розпрощалися зі статусами мільярдерів з початку війни

Стало відомо, скільки втратили найвідоміші олігархи і багатії України через війну: вашій увазі – свіжий рейтинг Forbes.

Повномасштабна Війна Росії проти України значно скоротила статки найбагатших українських бізнесменів.

Про це повідомляє авторитетне видання Forbes.

Рінат Ахметов, приміром, зберіг першу сходинку рейтингу найбагатших українців з оцінкою статків 4,2 млрд доларів. Половина цієї суми – оцінка 75-відсоткової частки у “Метінвесті” з урахуванням накопиченого прибутку за 2021 рік.

В порівнянні із лютим 2022 року Ахметов втратив 9,5 млрд доларів.

Статки Віктора Пінчука зменшилися з 2,6 млрд доларів до 1,9 млрд доларів. 900 млн доларів цієї суми припадає на нерухомість за кордоном, близько пів мільярда – на готівкові кошти та інші ліквідні активи.

Костянтин Жеваго збіднів на 0,8 млрд доларів, до 1,3 млрд доларів, передусім через зниження вартості акцій компанії Ferrexpo. Його 50-відсотковий пакет, згідно з поточними котируваннями Лондонської біржі, коштує 578 млн доларів. Майже таку ж суму Жеваго зберігає у валюті.

Мільярдерами залишаються Вадим Новинський (1,3 млрд), Влад Яценко (1,1 млрд доларів), Геннадій Боголюбов (1,1 млрд доларів) та Ігор Коломойський (1 млрд доларів).

Олександр і Галина Гереги, а також Петро Порошенко взагалі розпрощалися зі статусами мільярдерів з початку війни.

Українські активи, які знаходяться на підконтрольних Україні територіях Forbes оцінював з дисконтом 60–80%, залежно від ступеню ризику пошкоджень чи втрати контролю.

Активи на непідконтрольних територіях видання оцінювало у 0–10% від довоєнної вартості. Дисконт не застосовувався до закордонних активів бізнесменів, а також готівкових коштів та інших ліквідних активів.

Війна відображається на всіх і всьому. Але збитки олігархів не порівняти зі стражданнями і випробуваннями простих українців.

Слава армії і ЗСУ!

Бережи нас всіх, Боже!

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, з відкритих джелел.

You cannot copy content of this page