fbpx
життєві історії
Старший син виставив мати з квартири, а молодший маму прихистив

– Майя, у мене до тебе справа. І справа це важливе. Постарайся спочатку вислухати, а потім кричати. Джерело

– Що за справу?

– Коротше, мама переїжджає жити до нас.

– ЩО ?!

– Вовка переконав її виписатися з квартири і квартиру продав. Сказав, в нову пропише. А сам не прописав. Її виставили на вулицю, я їду її забирати. Їй нікуди йти. Зовсім. А це ж вона нам ділянку подарувала, я повинен її забрати. Вибач, що ставлю перед фактом, варіантів немає. Я поїхав за мамою, ти постарайся без мене трохи заспокоїтися.

Борис швидко вийшов з кімнати, залишивши Майю обмірковувати новина. У почуте не вірилося.

Анфіса Олександрівна – мати Бориса і Володимира – п’ять років тому вирішила розподілити своє майно заздалегідь, щоб після її cмepті дітям не довелося нічого ділити і мучитися з оформленням спадщини.

На молодшого сина. Бориса, який на той момент знімав квартиру разом з нареченою і готувався до весілля, Анфіса Олександрівна оформила дачну ділянку з старим річним будовою.

«Ви хлопці молоді, підприємливі, активні. Побудуєте будинок своєї мрії, розіб’єте сад, будете жити, як в казці. Так що ось вам земля, а дерево, будинок і внук – з Бориса ».

А син старший, Володимир, який проживає з мамою, отримав дарчу на квартиру, в якій вони з мамою і проживали.

Тоді рішення Анфіси Олександрівни здавалося логічним. Подумаєш, власник у квартири змінився. Все одно ж вона там прописана. Яка різниця, за ким житлоплощу числиться?

Ось тільки недавно Вова одружився. У молодої дружини була частка в спадкової квартири, і задумали молоді продати частку дружини і квартиру чоловіка і купити трикімнатну квартиру. Начебто теж логічна ідея: одна кімната – Анфісі Олександрівні, одна – молодому подружжю і одна – під дитячу.

А тепер – ось таке ось вийшло. Виганяє нова невістка свекруху, і їде вона не куди-небудь, а в будинок до Майї.

І в притулку не відмовиш, прав Борис. Якби не переписала на них свекруха свою дачу, не було б у них вдома.

І пускати активну свекруха в свій будинок не хочеться.

Читайте також: – Збирай речі і йди геть! Матері твоїй більше немає, квартира моя! Очі мої, щоб тебе не бачили!

Майя похмуро глянула на ділянку – скільки всього вони ще запланували і не встигли, а тепер …

І широко посміхнулася: вихід виявився простим та неймовірний!

Борис насторожено відкрив двері: Майя – жінка гаряча, може і характер показати. Але в будинку скандалом не пахло. У будинку пахло оладками.

– Проходьте, Анфіса Олександрівна. Оладки тільки-тільки допекла. Треба їсти, поки гарячі.

– Дякую, Майечка! Я як раз голодна.

– Сідайте, є сметана до оладок.

– Майя, ти якась занадто задоволена.

– А тому, Боря, що я придумала, як поселити твою маму у нас так, щоб добре було всім.

– Це як? – зацікавилися відразу і чоловік, і свекруха.

– У нас в північно-західному кутку стоїть фундамент для лазні, а баню ми не побудували. А каналізацію і водогін уже підвели. Зробимо замість лазні гостьовий будиночок, відгородившись ту частину саду, де хотіли зробити басейн під особистий садок Анфіси Олександрівни, і буде у неї будинок і у нас будинок.

– Він же маленький, фундамент цей!

– Якщо все зробити ергономічно і з розумом, вийде щось на зразок квартири-гостинки, тільки окремий будиночок.

– Майечка, а мені подобається, – пожвавилася Анфіса Олександрівна. – Якщо це прискорить справу, можемо на будівництво і мою пенсію пустити. І ще, у мене є невеликі накопичення, тисяч шістдесят. Це допоможе?

Дивно, як зближує людей спільну справу. За два місяці, поки будувався будинок, Майя з Анфісою Олександрівною не тільки не пересварилися, але, навпаки, чудово порозумілися.

А потім свекруха перебралася в маленький, але затишний будиночок з маленьким, але затишним садком.

Минуло три роки. Майя встигла народити, сходити в декретну відпустку і знову вийти на роботу. Анфіса Олександрівна доглядає за онуком, поки батьки працюють. Сім’я подумує про другу дитину.

Майя дуже задоволена станом справ: не потрібно забивати голову питаннями садка або няні. Не потрібно обдумувати, куди прилаштувати синочка на вечір, щоб сходити в кафе, театр або в гості. Все змінилося на краще.

Іноді людини відвідує осяяння. Він немов іншими очима бачить предмети навколо нього, дивиться на життєву ситуацію. Немов під іншим кутом, іншими очима. І тоді, несподівано для себе, він бачить просте і прекрасне рішення проблеми, яка ще кілька хвилин здавалася йому нездоланною.

Називається цей стан раптового осяяння «інсайт». Саме воно стоїть за багатьма науковими відкриттями і творчими проривами.

Елементи того, що ще недавно здавалося складною головоломкою, шикуються в розумі в чітку структуру, давай принципово нове рішення.

Майя відчула «інсайт» на собі, коли тужливим поглядом оглядає недобудовану частину ділянки. За лічені секунди нерозв’язна, здавалося б, проблема знайшла рішення, яке не тільки позбавила двох жінок від співіснування на одній території, але і забезпечила Майю з Борисом допомогою бабусі з дітьми і наглядом за будинком під час поїздок.

Що ж стосується Анфіси Олександрівни, вона занадто довірилася своєму синові. І проявила м’якість у відповідь на його зраду.

Могла вона і вказати при оформленні дарчої на квартиру право довічного користування для себе, і відмовитися без гарантій виписуватися зі свого єдиного житла, і, врешті-решт, опротестувати дарчу в судовому порядку після зради сина. Але не зробила цього.

Анфіса Олександрівна і раніше виявляла таку м’якість щодо своїх дітей. Саме це і призвело Володимиру споживацьке ставлення, яке закінчилося для Анфіси Олександрівни вигнанням з дому.

З одного боку, м’якість матері доставила незручності Борису, якому довелося пристроювати бездомну мати у себе. З іншого ж, саме через свою м’якості Анфіса Олександрівна виявилася надзвичайно зручною безвідмовної бабусею, яка повністю вирішила для Бориса і Майї питання няні для дітей.

facebook