Мама покинула мене з сестрою, коли ми були ще маленькими дітьми. Поїхала за кордон своє життя влаштовувати. Залишила нас на виховання бабусі. У старшому віці я зрозуміла вислів “мама-зозуля”!
Бракувало її дуже у нашому житті, адже тата ми взагалі не знали! Бабуся не раз говорила: “Софійко, Мар’янко, вже точно цього року мама приїде!”
Ми вірили і чекали! Та, на жаль, вона не їхала.
Скільки ночей ми проплакали, а як переживали кожне шкільне свято… Мар’яна часто повторювала: “Я терпіти маму не можу, ніколи їй того не пробачу!”
Сестра була старшою, мала різні переживання. А потім я закінчувала школу, клопоти, куди йти далі вчитися – це все лягло на плечі Мар’янки.
Та я все сподівалась, що колись зустріну маму, вона ж деколи гроші бабусі надсилала – це означало, що пам’ятає про нас!
Я пішла вчитись на перукаря! Думала, що ця професія буде прибутковою для мене.
Швидко стала дорослою, коли зустріла Володю, одразу ж пішла жити до нього і його батьків. Ні! Мені не було соромно, адже багато молодих людей так пробують жити, щоб зрозуміти про свої стосунки “глибше”. в побуті.
Час минав, Мар’яна залишилась жити з бабусею!
А я жила у поки ще чужій сім’ї для мене! Минуло два роки і Володя запропонував мені вийти за нього заміж, а я погодилась!
Побачила іншу модель сім’ї, де тато і мама виховують двох дітей. Спочатку все було добре. Свекор і свекруха прийняли мене у свій дім, думаю, із жалю. Але прийняли!
Минав час! Вони хотіли внуків, а у нас з Володею нічого не виходило. Свекор, коли приходив трішки “веселий”, – часто говорив: “Володю, але вона тебе обкрутила навколо пальця, хіба ти не бачиш – “пуста” вона, дітей у вас не буде!”
Я хотіла втікати з того дому, але не могла, бо дуже кохала Володю! “Катю, не звертай ти увагу на тата, він такий є. Любить “підколоти”, – чоловік заспокоював мене!
Як грім серед ясного неба була сумна звістка від сестри: “Катю, бабусі більше нема з нами…”
Важко мені було це почути, бо бабуся мені була і мамою, і татом, і всім моїм життям.
Попрощалися, як належить, а що здивувало найбільше – мама не змогла приїхати, бо була аж у Фінляндії.
Минав час, стосунки з Володею ставали холодними. Я працювала до пізньої ночі, мала багато клієнтів.
До мене на стрижку приходив постійний клієнт Борис. Дуже гарний і солідний мужчина! Всілякі його запрошення “на каву” я відкидала.
Так тривало пів року, але одного зимового вечора не встигала на маршрутку, а останнім клієнтом був Борис. Він запропонував підвезти. Цей вечір був неповторним – я погодилась на каву (і не тільки).
Додому приїхала пізно, Володя поїхав на чергування- ми розминулись.
Дуже жалію про те, що сталось з Борисом – більше ми не бачились, бо він виїхав з країни. А от я дізналась через місяць, що при надії.
Тепер не знаю, що маю робити? Чия це дитина: Бориса чи Володі? Як маю сказати правду? Чи казати взагалі? Що ж тепер буде?
Автор – Наталя У.
Текс підготовлено на основі реальної історії. Фото лише для ілюстрації. Імена змінено.
У вас є подібний досвід? Довірте нам свою історію!
Передрук заборонено!
Недавні записи
- Ми з Ігорем були щасливі, жили, як усі. Ігор казав, що це лише «свято на показуху для рідні» і він до нього серйозно не ставиться. І ось одного разу, після шести прожитих разом років, він розповів мені свій секрет
- Сваха моя має дачу, а то сезон копання картоплі і консервації. Ясне діло, що їй не до онуків. Ось вона й подзвонила мені, щоб пожалітися. Як мені за дочку соромно було, ви й уявити не можете. “Як не будете з онуками у вихідні сидіти, я вам забороню з ними бачитися”, – сказала їй Уляна. А окрім всього в мене в неділю день народження, а Уляна проти, щоб свекруха і вона за одним столом сиділи
- Півроку тому я розлучилася. І тепер зустрічаюся з рідним братом колишнього чоловіка. І колишня свекруха знову може стати діючою. У нього була своя квартира, непогана робота, а ще він на 5 років за мене старший. Ну й що, що особливо не любила. Що ж ти раніше мовчала, коли твій син покинув мене саму. І взагалі, це якось не по-божому і грішно. На що я їй відповіла, що, звичайно ж, розповім її онуку, коли він підросте
- Коли я побачила ціну на гелі для душу невістки, яку вона випадково залишила, – то ввечері влаштувала з нею серйозну розмову і попросила плати за квартиру або зʼїзджати. Поки мій син боронить Україну, у неї пляшечка в душі за 1000 гривень!
- Ми з чоловіком важко працювали, аби і доньці хватило на життя і нам залишалося. Звісно, не легка це задача. Навіть прийшлося зайняти гроші аби оплати навчання. Та схоже це все були дрібниці. Того літа на Львів прилетіло від “сусідів”. Біда сталася біля гуртожитку доньки. На щастя, то були канікули і все обійшлося, якщо так можна сказати. Єдине, що з поганого сталося, це повилітали вікна. Гроші на ті вінка збирали, обіцяли поставити до 30 вересня. Але є одне “але”