fbpx

Свекруха утворила борг за комуналку 50 000 гривень. Чоловік вже одного разу сплачував їхній з зовицею борг. 20 000. Було це три роки тому, але потім сестра розлучилася й залишилася сама з дитиною і вирішила, що взагалі можна ні за що не платити. У квартирі вже вимкнули електрику. Як не стало свекра, ніхто у спадок не вступив, хоча минуло вже 7 років, вони просто там живуть і всі. Кажуть: приїжджайте, будуйте, робіть що хочете.

Свекруха утворила борг за комуналку 50 000 гривень. Чоловік вже одного разу сплачував їхній з зовицею борг. 20 000. Було це три роки тому, але потім сестра розлучилася й залишилася сама з дитиною і вирішила, що взагалі можна ні за що не платити.

Крім того, родички чоловіка виплачують борги за кредити його сестри, гроші у них просто знімають із картки. У квартирі вже вимкнули електрику. Як не стало свекра, ніхто у спадок не вступив, хоча минуло вже 7 років, вони просто там живуть і всі.

Зараз вони живуть на дачі, там хоч електрика є, дача записана на сестру, але на словах «половина» цієї дачі – мого чоловіка. Так вони розділили майно, мовляв, навесні межування зроблять, тільки вже 3 роки те розмежування переноситься на наступну весну.

Кажуть нам: приїжджайте, будуйте, робіть що хочете. Ми запропонували їм продати і половину сестри нам, щоб вона просто всю дачу переписала на чоловіка, а ми їм гроші, якими б вони покрили всі борги, їм увімкнули б світло, і вони нарешті могли б піти розбиратися зі спадщиною.

На цю пропозицію ми отримали відповідь: «Продати нам нічого, от якби хтось нам позичив цю суму, а ми б потім як отримували, віддавали трохи».

Але мене такий варіант взагалі не влаштовує. Ці гроші для нашої родини аж ніяк не копійки. Для цього нам доведеться брати кредит, обмежувати власний бюджет. І це просто так? Може, я десь неправильно думаю, але якщо допомога двох тисяч, то ми й так їм допомагаємо.

Але за фактом люди хочуть всидіти на двох стільцях, щоб і дача їм залишилася, і щоб за них виплатили. А вони ризикують ще дуже довго сидіти без електрики.

І шкода їх, але самій теж не хочеться добровільно занурюватись у борги просто за спасибі. Сестра колись взяла на себе відповідальність утримувати батьків за квартиру. Відповідальність, яка виявилася їй не під силу.

Чому мене зачіпає допомога рідного чоловіка? Тому що кредит, якщо що, доведеться брати мені. Чоловіку не дадуть.

Як вчинити по совісті? Де я не права? чи варто допомагати свекрусі й зовиці? Єдина людина, кого мені там шкода, це дитина, дівчинці, дочці зовиці, тільки 5 років.

Передрук без посилання заборонено.

Фото ілюстративне, авторське.

You cannot copy content of this page