І я і Іван виросли в одному селі. Такої хати, яка красувалася на їх подвір’ї, на той час ні в кого не було.
Тато Івана був головою колгоспу, а мама бухгалтером. Це була така сім’я, яка завжди у всіх була на слуху.
Коли Іван зробив мені пропозицію вийти заміж, то багато хто мені заздрив. Та що казати, я сама думала-гадала, за що таке щастя.
Мої батьки звичайні робітники. Мама працювала в школі прибиральницею, а тато завгоспом.
Окрім мене в них є ще двоє дітей, я найменша.
В Івана ж є ще старший брат, який привів в дім до батьків дружину. На даний час в них двійко діточок.
Після весілля ми пішли з Іваном жити на орендовану квартиру.
– Чого ви будете тринькати гроші, живіть у нас, місця багато, – говорили свекри. Але якщо чесно, я не уявляла, як можна трьом господиням вжитися на одній кухні.
Одного разу, я вже була при надії, свекруха почала говорити з Іваном, що таким чином ми гроші на своє житло ніколи не наскладаємо.
– Іване, ти собі з зарплати пару тисяч лишай, а решту віддавай мені на зберігання. Ми з татом будемо потрохи докладати і одного дня купимо вам квартиру.
На той час мені здавалося це рішення ідеальним. Жити на орендованій квартирі і платити “дяді”, було не легко.
Так ми і жили, а точніше, виживали. Я себе і дитину тягнула на дитячі гроші, а чоловік купляв лише найнеобхідніше, бо більша половина зарплати йшла матері.
Так ми протягнули п’ять років. Син вже пішов в школу, а квартирою в нас і не пахне.
Одного дня ми пішли до батьків Івана, щоб спитати, скільки там ще треба докласти, щоб придбати житло, а свекруха каже: “Ой, а ви ніби не знаєте, які по ціні зараз квартири. До мільйону ще багато”.
Саме в цей день свекруха і переконала чоловіка, щоб ми переїхати жити в їх будинок.
– Так ми швидше наскладаємо потрібну суму!
З двома господинями на одній кухні я прожила навіть не два місяці.
– Ми живемо за такими принципами вже майже десять років, тому не думай, що ти така прийшла і будеш тут керувати, – сказала мені дружина Ігоря, “перша” невістка.
Якщо з мамою Івана я менш більш ладнала, то з Анною було не все так просто. Вона і вижила мене з будинку.
Коли Іван був на роботі я зібрала деякі речі і переїхала до будинку батьків.
Іван про нас згадував не часто. Гроші не давав навіть сину. Мені багато допомагали мої батьки.
А одного дня я дізналася, що свекруха відправляє Івана на заробітки в Німеччину.
– Може хоч так на квартиру наскладаєте!
Коли я запитала свекруху, де ті гроші, які ми весь час їм віддавали, та відповіла, що все вкладали в хату, бо думали, що ми з ними житимемо, а я така-сяка, відмовилася від такого щастя.
Вже чотири роки, як Іван на заробітках. Нам з сином свекруха передає по декілька тисяч гривень від Івана, решту “складає на житло”.
Мені через цю ситуацію вже плакати хочеться. Якби не мої батьки, я не знаю, як би ми з сином вижили. А Іван як забезпечував сім’ю брата і батьків, так і продовжує забезпечувати.
Недавно мені спільні знайомі сказали, що в Івана в тій Німеччині вже хтось є. Я й сама розумію, що це не життя. Що нас чекає дальше, одному Богу відомо.
Якби не свекруха зі своєю “допомогою”, жили б ми собі з Іваном в мирі і злагоді…
Автор – Наталя У
Текс підготовлено на основі реальної історії. Фото лише для ілюстрації. Імена змінено.
Передрук категорично заборонено!
У вас є подібний досвід? Довірте нам свою історію!
Недавні записи
- Нас з сестрою ростила й виховувала тітка Ліда, мамина сестра. І ось тітки не стало. Ми сиділи якраз за поминальним столом, коли я зважилася розпочати цю розмову, обличчя моєї сестри вмить змінилося. Але я маю подбати про свою дитину і забезпечити її, як сестра не розуміє! Нині ми не спілкуємося. І так, я її розумію
- Моїй свекрусі всього 55 років, жінка в соку! Так ні ж, ломиться жити до нас, як свекра не стало, хоче аби я перед нею на задніх лапках скакала, подай-принеси. Вона втомилася, їй важко – втратила чоловіка, таке в країні коїться. Свою квартиру переселенцям хоче в оренду віддати і з нами грішми ділитися, чоловік в захваті від ідеї мами. Зарано ще вінки купувати, а вона зібралася! Краще би заміж ще вийшла. Готувати вона так і не навчилася, хіба що кілька дуже вже буденних страв страв: макарони, смажена картопля і яєчня, не більше. До прибирання ставиться за принципом «головне, щоб не як у свинарнику». От нащо це мені в моїй квартирі? Він хоче взяти кредит у банку та поміняти мою квартиру з доплатою на трикімнатну
- “Щоб їм добре було! Цим сходам!” – поскаржився якось Антон, прийшовши додому. Він був весь червоний і задиханий. А я знаю, що перед будинком у нас всього шість сходинок – шість, не двадцять і навіть не десять. – Любий мій, а скільки ти насправді важиш?, – прямо запитала я Антона. – Ну, знаєш, я вже давно не хлопчина…” – відповів він, прямуючи до ванни, а після до холодильника. Я дивилася на нього, як він плив у просторі, і мені здалося, що він якось округлився. Рад не рад Антон став на ваги
- Недавно свекруха зателефонувала, щоб до Миколая я її пофарбувала, бо вона йде на якийсь ювілей. – Як не можеш? То таке виходить, ніби ти рідній матері відмовила. Це ж твоя робота. – Так, робота, за яку я повинна отримувати гроші. А від вас і батончика за 15 гривень не отримаєш!, – не стрималася я вперше в житті. Після цього десь два дні зі мною свекруха не розмовляла, а недавно спитала, може я буду мати час дома, щоб її в порядок привести. І ви знаєте, в голові пролетіла така думка, щось та й з тим волоссям “зробити”
- До Люди я поїхала на перший поклик, бо обстановка дома зі свекрухою загострювалася. І власне, Валерій, чоловік моєї сестри, перевернув моє уявлення про сім’ю з ніг на голову. З самого ранечку він прокинувся, привів себе в порядок, приготував нам всім сніданок, кавусю і до кавусі. Після ми мило гуляли по місту. Я була під враженням. Але дома мене чекав “сюрприз”. По-перше, Олег нас навіть не зустрів. Їхали ми маршруткою, бо бензин дорогий. Але і це ще пів біди