18 травня по церковним календарем день Ірини Македонської. До хрещення св. Ірина носила поганське ім’я Пенелопа. Батько збудував для своєї дочки розкішний палац, де вона проживала зі своєю вихователькою Карією.
Пенелопа мала власного наставника і вчителя на ім’я Апеліан, який навчав її різних наук. Апеліан був християнином і часто під час навчання розповідав Пенелопі про Христа Спасителя, християнське вчення, християнські настанови і доброзичливість.
Коли Пенелопа стала дорослою, батьки вирішили знайти їй гідну пару і видати заміж. Але іншими були переконання у цієї багатої дівчини.
Один із учнів св. апостола Павла охрестив її. Згодом вона навернула до християнської віри також своїх батьків. Своє побожне життя Ірина закінчила як Богові посвячена дівиця, яка правдоподібно прославила Господа.
Традиції 18 травня
Навесні в народному календарі вшановано пам’ять двох святих Ірин (29 квітня і 18 травня). Обох їх прозвали розсадниці. До днів пам’яті святих приурочені висадка розсади капусти.
Садили овочі виключно жінки. Вважалося, що якщо за це візьметься чоловік, то рослини зацвітуть, а плодів не буде. Щоб кури не виклювали капусту, при посадці розсади не їли хліба.
Увечері, після того як розсада була висаджена в землю, господині в город виносили чавунець, наповнений доверху кропивою, перевертали його і догори дном ставили на грядку. Вірили, що це дозволить захистити рослини від комах.
Народні прикмети на 18 травня
- Птахи перестали щебетати – чекай грозу та дощ.
- Розсада вбирає багато води – прикмета до того, що буде сухою покіс. Якщо, навпаки, грунт не вбирає в себе воду, то влітку буде багато дощів.
- Негода у цей день – буде урожай хліба.
- Гусак 18 травня в сухому місці чепуриться – скоро настануть холоди. Якщо ж він чистить пір’ячко у воді, то буде тепла погода.
- Йде дощ з перервами – чекай погіршення погоди.
- Великі хмари рухаються з Півдня на Північ – буде дощ найближчим часом.
- Кішка траву їсть – прикмета, яка повідомляє, що скоро піде дощ.
- В полях багато хвоща – зберете багатий урожай вівса.
Фото ілюстративне, з вільних джерел.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook.