fbpx
життєві історії
Син, як і всі діти в його віці, вимагав від мене різні покупки, але я не могла виконувати кожну його забаганку, виховую ж свого Сергійка сама. Так, Давид справно сплачує аліменти, але гроші розлітаються, як гарячі пиріжки. Тому недавно я таки дізналася його номер, і зателефонувала, щоб домовитись про зустріч. Колишній, на диво, погодився

Син, як і всі діти в його віці, вимагав від мене різні покупки, але я не могла виконувати кожну його забаганку, виховую ж свого Сергійка сама. Так, Давид справно сплачує аліменти, але гроші розлітаються, як гарячі пиріжки. Тому недавно я таки дізналася його номер, і зателефонувала, щоб домовитись про зустріч. Колишній, на диво, погодився.

Коли Ольга розлучилася з чоловіком, то найбільше переживав їхній син Сергійко. Щодня хлопчик питав у мами:

– А коли тато приїде? Я вже скучив!

Олі було шкода сина:

– Приїде, неодмінно приїде. Роботу закінчить і одразу до тебе приїде.

Оля не найкраще розлучилася з Давидом. Зараз колишній чоловік навіть на її телефонні дзвінки не відповідає, і сина не хотів бачити, адже провини дитини тут не було.

Жінці через суд вдалося досягти нормальних аліментів. Давид змінив номер телефону та не хотів спілкуватися. Поодинці ростити сина було непросто. Оля допізна працювала, потім поспішала за сином у дитячий садок, а ще треба було зайти до магазину.

Малюк вередував, просив зателефонувати татові, щоб той привіз піцу. Але чоловік, як і раніше, не бажав бачити ні сина, ні колишню дружину.

– Мамо, Дмитру купили скейт! Я тоже хочу. Купи мені скейт!

Ольга не мали грошей на незаплановані покупки. Потрібно було дожити до заробітної плати.

– Як тільки отримаю зарплату, тоді подумаю про скейт, синку!

– Я хочу до тата! Він би мені точно купив скейт!

На роботі у Олі провели скорочення співробітників, а тим, хто залишився, урізали зарплату, але пояснювати це маленькій дитині, яка і так переживає через відсутність батька, жінка не стала. Їй допомагали батьки, а потім Оля знайшла вечірній підробіток.

Якось, коли Сергій вкотре сумував за татом, Оля придумала, як вчинити. Вона написала листа своєму синові, нібито від його батька. Хлопчик дуже зрадів листу від тата і уважно слухав маму: тато “писав”, що поїхав у відрядження, але дуже нудьгує та обов’язково приїде. Перед сном Сергійко поклав листа під свою подушку.

Вранці хлопчик попросив маму написати татові відповідь, а ще сказав, що хоче скоріше вивчити літери, щоб самостійно читати татові листи та писати у відповідь.

Наступного дня Оля купила в магазині скейт, шолом та наколінники, а коли зайшла за Сергійком у садок, він побачив великий пакет і вигукнув:

– Це від тата? Це він надіслав мені скейт?

Жінці нічого не залишалося, як підтвердити припущення сина.

– Мамо, треба обов’язково написати йому нового листа! Нехай приїде і навчить мене кататися!

– Обов’язково напишемо.

Оля намагалася через знайомих додзвонитися до колишнього чоловіка. У результаті наважилася набрати його робочий номер. Як тільки він підняв слухавку, жінка почала просити його зустрітися, щоб поговорити. Чоловік замислився, але сказав:

– Добре. Прийду.

Зустріч відбулася у кафе. Давид прийшов і одразу запитав:

– Для чого кликала?

– Треба поговорити про Сергія. Він дуже за тобою нудьгує. Запитує буквально кожен день. Щоб не телефонувати тобі, я почала писати від твого імені синові листи, а він диктував мені відповідь. На, шануй, там і малюнки є.

Давид прочитав листи, глянув на малюнок, на якому хлопчик намалював себе за руку з татом. Оля сказала, що вже купила скейт та попросила колишнього чоловіка прийти та навчити сина кататися.

– Ти ніякої гидоти про мене не наговорила?

– Ні. Дитина дуже за тобою сумує!

– Гаразд. Зайду. Дитина не винна, що ми розлучилися. Скільки я тобі винен за скейт?

– Я не за грошима прийшла. Синові батько потрібен.

Увечері пролунав дзвінок у двері. Сергій зрадів і вигукнув, що це точно прийшов тато.

Давид обійняв хлопчика, а Сергій був такий радий, що одразу побіг одягатися і взяв скейт. Вони пішли до парку вчитися кататися. Оля зі спокійним серцем пішла готувати вечерю. У її серці закралася надія, що тепер колишній чоловік розпочне частіше спілкуватися із сином. Все, що було в її силах, вона зробила.

Фото ілюстративне