fbpx
життєві історії
– Та тому що по-іншому неможливо вже було! – обурюється Валентина, невістка Галини Іванівни. – Я багато разів пропонувала – давайте приберемо, давайте викинемо мотлох. Він заважає! Старі табуретки, протерті до дірок рушники, щербатий посуд – це фу! Негарно! Ми їй нові кружки подарували недавно, нехай дістає і користується… А ліки прострочені і приправи – так це і взагалі!

– Два тижні з чоловіком жили на дачі, – розповідає пенсіонерка Галина Іванівна. – У квартирі син з невісткою залишалися. Вони в своїй двокімнатній квартирі ремонт нарешті почали, ну і переїхали до нас… Повернулися ми з дачі в п’ятницю, заходжу на кухню, відчуваю щось не те. Пусто якось. А невістка посміхається, вся сяє, як мідний гріш. Мовляв, нічого не помічаєте, Галина Іванівна? Розхламила я вашу квартиру, викинула нарешті увесь мотлох! Тепер тут жити і дихати можна, дихайте!

…На смітник без відома господині пішли пощерблені гуртки і тарілки, старі каструлі без ручок і з тріщинами на емалі, баночки з кришками і без, пакетики, мішечки з травами, люстра з тріснутим плафоном, прихватка-рукавиця з ранами від опіків, прострочені ліки і приправи, підшивки журналів, пральна дошка, дерев’яні щипці для білизни і облуплений чайник зі свистком, яким давно вже ніхто не користувався…

І це ще не все! Схопившись за серце, Галина Іванівна кинулася в кімнати.

– …Я сорок пакетів мотлоху винесла на смітник! – гордо заглянула в очі Галині Іванівні прибігла слідом невістка. – Сорок! Тиждень не розгиналася! Все вам перемила, почистила. Люстри, вікна, батареї вимила, штори випрала, все на шафах протерла. Там рулони шпалер, журнали, мішки з ганчірками, флакони від духів, коробочки якісь – це я все викинула, кому вони потрібні, правда ж? А пилюки від них!

– Ти і на антресолі залізла? – убито уточнила свекруха.

– Ага! – охоче відповіла. – Уявляєте, старі Феді іграшки знайшлися ще! Федька в них вчепився, як маленький, тридцять шість років мужику. Каже, не викидай, це мої машинки. Я кажу – Федя, ти грати в них, чи що, будеш? Лижі дитячі з гумками ще! Черевики старі, навіть не знаю чиї, туфлі стоптані, валянки, кеди якісь, ще з радянських часів. М’ячики, скакалки, зошити, щоденники шкільні! Для кого ви це все зберігали, Галино Іванівно?

…Невістці Валентині тридцять років і відносини у них з Галиною Іванівною цілком родинні. Ну, по крайній мірі, були до цього часу.

– Ніяк не можу заспокоїтися, тиск піднявся! – зітхає Галина Іванівна. – Чоловік каже, та перестань, дивись на все філософськи. Може і правильно, що повикидала дівчисько мотлох, а то ходимо по квартирі боком, крізь мотлох протискуємося. Не знаю… Для неї мотлох, а для мене дорогі речі! Ці гуртки ми з мамою ще перед моєю весіллям купували, наприклад! Так, вони старі, але я їх люблю…

***

– Та тому що по-іншому неможливо вже було! – обурюється Валентина, невістка Галини Іванівни. – Я багато разів пропонувала – давайте приберемо, давайте викинемо мотлох. Він заважає! Старі табуретки, протерті до дірок рушники, щербатий посуд – це фу! Негарно! Ми їй нові кружки подарували недавно, нехай дістає і користується… А ліки прострочені і приправи – так це і взагалі небезпечно…

Викинути все це Галина Іванівна погоджувалася, кивала головою – так, мовляв, треба якось зайнятися, перебрати аптечку. Але до справи за кілька років так і не дійшла, хоча кілька разів навіть приступали до збирання.

– Починаємо з нею розбирати, я складаю в пакет, а вона дістає і на місце! Я давно вже зрозуміла, що з нею каші не звариш. Цього разу дуже вдало вийшло. Відправили її на дачу і все вдвох з чоловіком вичистили. Чого тільки не знайшли!

Фото – ілюстративне.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page