Та я заради кращого майбутнього дітей на ті заробітки і поїхала. Спершу репетиторів оплачувала, потім вузи, робота, бізнеси. І якщо старший син добре стоїть на ногах, то молодшого я до сьогодні тягну на своєму горбі. Одного дня я сказала собі “стоп” – треба і для себе пожити. Першим слово взяв меншенький: “Що ти тут будеш робити? Кому ти потрібна без грошей”. Я ж думала, один з них мене до себе забере, хата ж в селі заросла травою.
Так склалась моя життєва історія, що я самотушки ставила двох синів на ноги.
Чоловік мій через недугу рано покинув цей світ. Вдруге я так заміж і не вийшла.
Єдиною моєю підтримкою була моя мама. На неї я і залишила двох своїх синочків, а сама поїхала за кордон шукати кращого заробітку.
Ніколи і не думала, що мої заробітки затягнуться так надовго. Спочатку хлопці закінчували школу, потрібно було оплачувати репетиторство, згодом поступали майже один за одним, адже різниця між ними всього два роки.
Через трохи старший відкривав свою справу і чекав моєї підтримки. А менший вже зустрічався з дівчиною. Так рік за роком минали на тих заробітках, що не встигла оглянутись, як десять років промайнуло.
Молодшому сину на весілля квартиру у новобудові подарувала, ну а старший в мене бізнесмен, збудував свій будинок на окраїні міста.
Мами моєї на той час вже не було в живих. Хатинка, в якій ми колись жили і господарювали, поросла павутинням і травою. Сини від мене відвикли, для них я стала лише фінансовою підтримкою. Тай то здебільшого для меншого сина, старший міцно стоїть на своїх ногах.
Коли я повідомила синам, що збираюсь повернутись в Україну, жоден з них не покликав мене до себе.
Менший запитав лише: “Для чого? Що ти тут тепер будеш робити?”
Так я і не повернулась додому, моє серце калатало, як ніколи…
Інколи в гонитві за кращим майбутнім для своїх дітей, ми втрачаємо найцінніше, родинний зв’язок.
Для своїх синів я стала зовсім чужа і непотрібна, як тільки вони міцно встали на свої ноги. І найгірше те, що час вже неможливо повернути.
Чи, можливо, я сильно помиляюсь, і мої синочки одумаються і покличуть мене няньчити моїх внучат?
Мабуть зараз мені це дуже потрібно і я б всі гроші світу віддала за це. Та мені залишається тільки чекати…
Автор – Успішна Емма
Текс підготовлено на основі реальної історії. Фото лише для ілюстрації. Імена змінено.
У вас є подібний досвід? Довірте нам свою історію!
Передрук заборонено!
Недавні записи
- Сваха моя має дачу, а то сезон копання картоплі і консервації. Ясне діло, що їй не до онуків. Ось вона й подзвонила мені, щоб пожалітися. Як мені за дочку соромно було, ви й уявити не можете. “Як не будете з онуками у вихідні сидіти, я вам забороню з ними бачитися”, – сказала їй Уляна. А окрім всього в мене в неділю день народження, а Уляна проти, щоб свекруха і вона за одним столом сиділи
- Півроку тому я розлучилася. І тепер зустрічаюся з рідним братом колишнього чоловіка. І колишня свекруха знову може стати діючою. У нього була своя квартира, непогана робота, а ще він на 5 років за мене старший. Ну й що, що особливо не любила. Що ж ти раніше мовчала, коли твій син покинув мене саму. І взагалі, це якось не по-божому і грішно. На що я їй відповіла, що, звичайно ж, розповім її онуку, коли він підросте
- Коли я побачила ціну на гелі для душу невістки, яку вона випадково залишила, – то ввечері влаштувала з нею серйозну розмову і попросила плати за квартиру або зʼїзджати. Поки мій син боронить Україну, у неї пляшечка в душі за 1000 гривень!
- Ми з чоловіком важко працювали, аби і доньці хватило на життя і нам залишалося. Звісно, не легка це задача. Навіть прийшлося зайняти гроші аби оплати навчання. Та схоже це все були дрібниці. Того літа на Львів прилетіло від “сусідів”. Біда сталася біля гуртожитку доньки. На щастя, то були канікули і все обійшлося, якщо так можна сказати. Єдине, що з поганого сталося, це повилітали вікна. Гроші на ті вінка збирали, обіцяли поставити до 30 вересня. Але є одне “але”
- Сестра в Італії жила багато й заможно довгі роки і я їй заздрила. Її розкішному життю, достатку,фінансовим можливостям. Нам так не жити! Місяць тому Галина повернула в наше рідне село на Полтавщині і приголомшила мене своєю пропозицією. З’явився наш первісток – синочок Даня. Минуло ще два роки, і народилася йому сестричка, дівчинку ми назвали Люба, на честь моєї бабусі. А ще через рік наша родина поповнилася третім малюком та стала багатодітною