Мої батьки побралися багато років тому. Вони були однокласниками. Разом навчались в одному університеті на різних факультетах: мама на історичному, а тато на журналістиці.
Кохали одне одного віддано та щиро. Потім була армія, мама чекала на тата, писала листи підтримки і розради. Дочекалась! Після весілля тато пішов у зяті. Як могли, але збудували нову хату!
Зразу ж після новосілля народився мій старший брат Максим, а через п’ять років – я (Мар’яна). Мама працювала у сільській школі, мало приділяла нам своєї уваги.
Тато пішов працювати на завод, не за професією. Ставили нас з братом на ноги у важкі вісімдесяті.
Пригадую, як мама питала у тата: “Іване, кому купляємо взуття спершу Максиму чи Мар’яні?” Купили братові. Колись все було в дефіциті, якщо хотіли якийсь одяг купити, то довго чекали, коли привезуть і теж не завжди був відповідний розмір.
Одного разу нас покликала тітка прийти до магазину, це вже був вечір, люди розійшлися, а тітка була продавчинею і з-під прилавка почала витягувати майки, хустки, колготи та ін.
Тато тоді набрав всього, що було потрібно. Він дуже хотів, щоб ми не відрізнялись від інших. Далі були дев’яності… Теж зарплати мізерні, не завжди вистачало, потім купони… Пам’ятаю довгі черги за крупами та іншими харчами!
Та попри це все тато так хотів, щоб ми не відчували себе обділеними. Завжди чекали його з роботи, бо купляв щось солоденьке і смачненьке. Він хотів, щоб ми жили краще.
Був період у татовому житті, коли він змінив роботу – став соціологом, їздив у відрядження, а коли повертався – то розказував як у тому місті, як у іншому.
Я з братом уважно його слухала. Завжди хотів відвезти нас до моря, але тих грошей не вистачало. А я мріяла, довго мріяла. Знала і вірила, що мрії здійсняться (колись)!
Розуміла батьків, їхні старання. Минули роки, навчання, як брат Максим, так і я маємо вищу освіту, працюємо на роботі, у нас вже свої сім’ї, та спогади про батька гріють душу.
Він завжди повторяв: “Діти, ви маєте стати справжніми людьми! Допомагайте ближнім, будьте милосердними і співчутливими!”
Тата вже давно нема, розумію, як світ змінився, які можливості тепер у наших дітей. Головне, щоб наші діти цінували те, що ми (батьки) робимо для них!
І найголовніше те, що хотіла сказати про мрію… Все життя хотіла, щоб батьки завезли мене з братом до моря – їм це не вийшло. І от, маючи вже поза сорок років, беру дітей і їдемо до моря…
“Тату, таточку, моя дитяча мрія здійснилася, але шкода, що ти цього вже не побачиш…”
Бажаю кожному, щоб мрії здійснювались, не зважаючи на вік!
Автор – Наталя
Передрук заборонено!
Фото ілюстративне спеціально для ibilingua
Недавні записи
- До сина на ювілей з пустими руками я не йшла. В невістки маленька дитина, і вона відразу ж попередила, що всю гостину вона буде замовляти. Ну, думаю, скільки там тих суш в коробочці. Я стала ні світ ні зоря, котлет насмажила, олів’є приготувала, огірки і помідори вквасилися. – Ви сідайте на диван! З хвилини на хвилину має доставка під’їхати. – Та чого чекати! В мене все є. – Я давай витягати продукцію з сумки. Я ж і подумати не могла, що невістка так на це відреагує. Відтепер буду на гостину до них йти, як пані: телефон в сумочку і все!
- Свекруха моя знову умудрилася вчудити! Ну скільки пояснювали, просили людину – все одно своє гне. Ось і зараз. Але вона весь час забуває про це прохання, ну або навіть абсолютно свідомо ігнорить його. Притягла дитині розумний телефон, який, само собою, у малого вже є
- Оскільки у нього за містом невелике господарство, є живність – коза. кури-качки – та город, його дні з коханою жінкою мають бути дуже насиченими. Підйом із самого ранку. Потім робота. Догляд за тваринами та майбутнім урожаєм. Неспішно, без фанатизму. Але щоб аж до обіду. Потім невелика перерва й знову працювати – все, як у наших предків. Вони роботи не боялися і жили сто років. Моя квартира в центрі Луцька йому як п’яте колесо
- Учора моя невістка Олена мала 36 років. Та я поїхала у місто до дітей на два дні раніше – щоб усе їй допомогти, разом приготувати всілякої домашньої смакоти – голубців, завиванців, холодцю, перців нафарширувати, торт спекти, млинців з сиром солодких . Привезла з села всього свого – курку, качку свої, свининки на холодець купила в сусідів, яєць – теж своїх, мочка і сиру, тільки зробила. Ну й овочів-фруктіва, само собою. Ледве доперла все маршруткою! А сьогодні вже поїхала зранку додому, наплакалася всю дорогу і заспокоїтися не можу – ну так прикро! Ну хіба так можна??? Все запхала в холодильник і не глянула. А відмітили – просто сором
- Свекруха Марина Федорівна – золота людина. Мудра, знає життя на багато краще за мене. Маю її слухатися, щоб з мене хоч якийсь толк був. Я не правильно доглядаю за чоловіком, тобто її сином, неправильно роблю все для дитини. Днями зібралася я прибрати зуб, муляє мені давно, а мама чоловіка каже мені: “Не здумай! Тобі занесуть щось і в щоці утвориться дірка!” І що тепер робити – не знаю, невже свекруха права? А вона мені: “Ти йому ручки-ніжки пошкодиш. Ось я дивилася передачу, там так і було”