fbpx
життєві історії
Того дня Олена Петрівна з’явилась на порозі Маріїної квартири разом з Юрою. Вона світилася від щастя, а в руках тримала свіжоспечений пляцок. – Марічко, ми тут з твоїм чоловіком дещо придумали. Як не крути, але важко мені в селі одній-однісінькій. Став чайник, будемо дещо святкувати. – Марія одразу ж відчула якийсь підступ, але вирішила дослухати цю історію до кінця

Того дня Олена Петрівна з’явилась на порозі Маріїної квартири разом з Юрою. Вона світилася від щастя, а в руках тримала свіжоспечений пляцок. – Марічко, ми тут з твоїм чоловіком дещо придумали. Як не крути, але важко мені в селі одній-однісінькій. Став чайник, будемо дещо святкувати. – Марія одразу ж відчула якийсь підступ, але вирішила дослухати цю історію до кінця.

Марії трохи за тридцять. Перший шлюб був студентським і швидко розпався, банально розбившись об побут. До другого шлюбу вона підійшла з успішною кар’єрою і двома квартирами. Одну вона сама заробила, зробила там хороший ремонт, другу – невелику однокімнатну бабуся залишила у спадок.  Марія планувала її здавати в оренду.

Юра жив з мамою в невеликому приватному будинку. Раніше він з мамою і братом жив у квартирі, але потім брат женився і було прийнято рішення переїхати в приватний будинок. Будинок вимагав ремонту та постійних вкладень. Так і пішло: що зароблять, вкладають в цей будинок, то дах потік, то вікна потрібно міняти, то двері…

Одного дня Юра закохався в чорноброву Марію. Відносини розвивалися стрімко і ось уже Юра з речами перебрався з квартиру майбутньої дружини. Весілля грати не стали, просто розписалися.

Марія чекала малюка. Кар’єра стала відходити на другий план, а Марія звикла бути самостійною і виставила другу свою квартиру для здачі в оренду. І тут в гості зачастила свекруха. Все вона повторювала одне і теж, що в будинку їй самотньо, і взагалі, в селі нема що робити, ось в міти жити, це геть інша справа.

До весілля Юри їй було легко, він і за ділянкою стежив і будинок ремонтував, а зараз вона не справляється. Спочатку свекруха пропонувала переїхати Марії і Юрі до неї, вона і з малюком допоможе, та й спільними зусиллями будинок відремонтуємо. Вона у фарбах описувала райське життя в своєму будинку, вийдеш з дому – все цвіте. Це не те, що панельна коробка з вікном. А дитині то як добре буде.

Зрозумівши, що Марію ця пропозиція не вразила, була обрана інша тактика: “Допоможіть мені бідній, нещасній, я хворію, ось і ноги протягну одна в цьому будинку, нікому не потрібна.”

Виглядала вона досить здоровою, а Марія і раніше не вважала за потрібне втручатися в стосунки мами і сина, а також в їх майно. Вона лише раз запропонувала свекрусі, продати будинок і купити квартирку… турбот менше. Але свекруха ображено сказала: “Не у всіх є можливість купити квартиру, за будинок дадуть мало, на квартиру не вистачить. Не в гуртожиток мені ж йти”.

Одного дня дзвінок у двері: чоловік з Оленою Петрівною. Свекруха задоволена зі своїм фірмовим пляцком. Сіли пити чай і свекруха видає: – “Ми тут подумали з Юрчиком, а може мені переїхати в твою однокімнатну квартиру. Вона і до вас ближче, буду приїжджати з онуком бавитися, та й важко мені в домі однієї. А мій будинок буде у нас як дача.”

Вона уважно дивилася на Марію, мабуть намагаючись розгледіти сльози радості від майбутніх переїздів. У Марії ж від несподіваної пропозиції пляцок застряг десь в горлі і ні туди і ні сюди. Прийшовши до тями, вона лише чемно сказала: – “Ми подумаємо”. Але, як тільки за свекрухою зачинилися двері, Юра був викликаний на серйозну розмову.

“Я все розумію, людина літня, але у неї є двоє дорослих синів, один з яких, живе в її квартирі, так чому я повинна вирішувати житлові проблеми твоєї мами?”.

Слово за слово, Юра образився: – “Тоді яка ми сім’я, якщо у кожного свої проблеми?”

Квартиру Марія здала, гроші їй не зайві, Юра продовжує допомагати мамі по мірі своїх можливостей. Свекруха ж на невістку образилася. Так би все вдало склалося: я в однокімнатну, а будинок як дача, де можна збиратися всією сім’єю влітку.

Як думаєте, правильно Марія вчинила? Як не як, але рідні ж люди.

Фото ілюстративне, з вільних джерел

Сподобалась стаття? Поділіться з друзями на Facebook

You cannot copy content of this page

facebook