fbpx
життєві історії
Того дня я з нетерпінням чекала сина з невісткою. Пару днів перед тим, я зателефонувала Володі, і так досить гучно натякнула, що мамі потрібно фінансово допомагати, я ж то його одна ростила, тепер його черга віддячити. Інна вийшла з дорогої автівки як королева, а за нею мій Володя з трьома величезними пакетами. – Ви щось говорили, що одягти нічого. Ми виправились, і привезли добротні речі. Я вже ходити не буду, а вам в сам раз

Того дня я з нетерпінням чекала сина з невісткою. Пару днів перед тим, я зателефонувала Володі, і так досить гучно натякнула, що мамі потрібно фінансово допомагати, я ж то його одна ростила, тепер його черга віддячити. Інна вийшла з дорогої автівки як королева, а за нею мій Володя з трьома величезними пакетами. – Ви щось говорили, що одягти нічого. Ми виправились, і привезли добротні речі. Я вже ходити не буду, а вам в сам раз.

***

– Не так вже мені й треба – ображається Галина Петрівна, – щоб обноски носити. Тим більше, якби ж то за донькою рідною, а тут – за невісткою.

– Тю тобі, Галино, – каже її літня сусідка, – я б раділа: речі у твоєї невістки модні, добротні. Брала б – ходила б модна, як королева. Ти ж собі на пенсію таких купити дозволити не можеш, а фігури у вас схожі, та ще розмір ноги один. Краса, чого носом крутити? Мені б хто віддав – я б раділа!

– Розумієш, – стоїть на своєму Галина Петрівна, – я й не кажу, що речі погані. Просто це принизливо для мене. Тим більше, що і ситуація не така проста, як тобі здається.

Синові Володимиру 37 років, самій Галині Петрівні близько до 60-ти. Вона виглядає досить молодо, але з роботи пару років назад все ж “попросили”: дай дорогу молодим. І пенсія є, середня, і квартира двокімнатна. І ось – невістка, онуку скоро 5 років.

– Вони зі мною ніколи не жили, – пояснює Галина Петрівна, – одружилися 10 років тому, іпотеку взяли, та й виплатили її вже. Обидва заробляють гідно.

Жінка в глибині душі сподівалася, що з її виходом на пенсію, син стане їй хоча б трохи допомагати.

– Має ж можливість, – журиться вона, – у внука – няня, мене не допускають з ним сидіти. За кордон літають, машину поміняли. Син нову посаду отримав, задумалися про те, що квартиру міську треба здати, а побудувати будинок в передмісті. Там, мовляв, і просторіше, і престижніше. А мені хоча б на комуналку можна було б підкидати: я ж Володю одна виростила.

Галина Петрівна десь через пів року після виходу на заслужений відпочинок спробувала синові поскаржитися, як важко жити на пенсію, як все дорого в магазинах. Ось і чоботи зимові не може собі дозволити купити літня мати.

– І що ти думаєш, – обурена пенсіонерка, – чоботи мені привезли, разом з цілим лантухом барахла старого від Інки. Невістки, тобто. Куртку, джинси, туфлі, светрики різні. Так, все хороше, Інна у нас два сезони речі не носить – купує тільки нове, останньої колекції і не на ринку. Але все це – ношене! Невже я не заслужила реальної допомоги грошима? Мені, як жебрачці, старе шмаття?

Галина Петрівна в той перший раз синові і невістці нічого не сказала, але речі носити не стала – віднесла в соціальний захист. А наступного разу не стерпіла.

-Інно, – звернулася вона до невістки, – я, звичайно скромно живу. Але не до такої міри, щоб за тобою доношувати. Що ж ти мамі своїй нові речі купуєш, а мені мотлох несеш?

Невістка образилася, пакет з речами забрала. А син після цього мамі подзвонив і сказав:

– У тещі розмір інший, вона б і рада речі взяти, та не зможе їх натягнути на себе.

– Раз речі не бере – значить не притиснуло, – вважає невістка Галини Петрівни, та сама Інна, – значить не потребує, нащо допомагати? Речі всі хороші, а свекруха носом крутить. Чому наша сім’я повинна їй допомагати грошима? У неї є пенсія, вона не голодує, он навіть гонор і гордість свою показала. І Володю я зможу переконати. Бюджет сім’ї все одно в моїх руках. Моя мама всьому рада, все приймає з вдячністю.

Журиться тепер Галина Петрівна, – не прийняла обноски невістки, так і син не вважає за потрібне матеріально допомогти.

Що думаєте? З боку сім’ї Володимира соромно не підтримати літню матір грошима, адже має ж можливість? Або Галині Петрівні не варто бути такою різкою з дружиною сина?

Фото ілюстративне, з вільних джерел

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page