Тривожні дзвіночки, які сигналізують: варто попрацювати над самооцінкою, внутрішнім стрижнем і відповідальністю за своє життя.
1. Ви відмовляєтеся через чужих потреб від власних
Якщо у вас репутація людини, який завжди допоможе, ніколи не кине, душа компанії і найкращий у світі друг, проаналізуйте, якою ціною вам це дається.
Можливо, ви виявите, що все навколо давно сіли вам на шию і звісили ніжки, тому що ви готові рятувати оточуючих, відмовившись від власних планів і бажань.
Допомагати – нормально і правильно. Постійно діяти собі на шкоду, щоб про вас добре думали, все ж не варто. Навчіться говорити «ні» .
2. Ви постійно шукаєте схвалення
Ви не будете задоволені результатами праці, поки вас хтось не похвалить. Це може стосуватися як роботи, так і рутинних речей. Наприклад, ви повертаєтеся додому переодягнутися, тому що ваш образ зібрав мало лайків в Instagram, хоча відображення в дзеркалі радувало.
Будуйте свою самооцінку на об’єктивних показниках, а не на чужому схвалення. Наприклад, про ваш професіоналізм набагато більше скаже зростання продажів, ніж похвала начальника.
3. Ви намагаєтеся бути таким, яким вас хочуть бачити
У занадто залежить від чужої думки людини ситуація ще серйозніше. Якщо ви переробляєте себе для кожного співрозмовника, час пошукати внутрішній стрижень і вирішити, хто ви є.
Читайте також: КУЛІНАРНІ ЗВИЧКИ, ЯКІ МОЖУТЬ КOШТYВAТИ ВАМ ЗДОРОВ’Я
4. Ви постійно перекладаєте відповідальність за своє життя на інших
З одного боку, все логічно: навколишні так сильно впливають на ваше життя, що саме від їх слів і дій залежать ваші успіхи або невдачі. Але таку ситуацію навряд чи можна назвати здоровою.
Зріла особистість бере на себе відповідальність за своє життя і кожен вчинок оцінює з урахуванням можливих ризиків і наслідків.
5. Ви близько до серця приймаєте чужу думку, навіть якщо воно неконструктивно
Ви не сто доларів, щоб всім подобатися, але будь-який докір вибиває вас із колії. Коментар «все гуманітарії дурні» може змусити вас кинути улюблену роботу і піти в інженери, і ви вже збираєте на пластичну операцію, тому що в черзі хтось сказав, що варто «ось за цим носастенькім».
Вас оточують не тільки розумні люди , тому деякі слова оточуючих просто варто ігнорувати.
6. Ви боїтеся самотності
Через залежність від чужої думки у вас складається складна ситуація з власними внутрішніми орієнтирами. Тому можливість залишитися без зовнішнього модератора викликає паніку.
Зробіть свою думку пріоритетним для себе, і страх пройде.
7. Ви боїтеся робити щось самостійно
Ви відмовляєтеся від важливого проекту на роботі, відкладаєте на потім ідеї для хобі або бізнесу і вже забули, коли сміливо затівали щось нове і цікаве. Вами рухає страх невдачі, яка може виставити напоказ ваші слабкі місця.
Помилятися – це нормально. Іноді варто ризикнути, щоб досягти успіху.
8. Ви відчуваєте відповідальність за очікування інших
Залежна людина сприймає очікування інших людей як свої власні і дуже боїться їх не виправдати. І ось ви стаєте юристом, тому що так хотіли батьки, екстрено одружитеся, тому що друзі кажуть, що пора, і навіть в кафе замовляєте той же, що і ваш супутник.
Чужі очікування – це не ваші проблеми.
9. Ви не можете прийняти рішення без чужого поради
Якщо ви міняєте роботу або країну проживання, природно питати у близьких, що вони думають з цього приводу. Їхні думки допоможуть отримати більше аргументів «за» і «проти». Але, коли мова йде про повсякденні справи, потреба в чужих радах свідчить про залежність.
10. Ви приймаєте будь-шепіт за спиною на свій рахунок
Коли люди навколо базікають і сміються, вам здається, що вони обговорюють вас. Обговорюють і засуджують , природно, як інакше. Але більшості людей просто немає до вас справи, як би прикро це не звучало.