Треба ж, щоб в той самий момент, коли мене подруга обіймати почала, я тещу побачив в залі – вона сиділа з якоюсь компанією за столиком. Словом, настрій у мене відразу пропав, і що робити, я не знав. А тут дивлюся, вона виходить, ну я за нею, намагаючись щось пояснити

Чого вже приховувати, рідко зустрінеш зятя, який би любив свою тещу, а я ось поважаю! У мене з тещею за все мою одружене життя жодного конфлікту не було. Так що з усіх правил виключення бувають.

У мене, коли знайомитися з майбутньою тещею йшов, коліна тряслися – одружитися хотілося, а ось про тещ на той час вже стільки всього дізнався від одружених друзів, що боявся сильно. Але все пройшло дуже навіть добре. Ніякої ворожості, спокійна розмова про мене, мою сім’ю і про наші плани. І питання – чим би вони, батьки, могли б нам допомогти. Причому, все обговорювалося без вказівок і тиску, ніхто нам нічого не нав’язував. Коли я своїй дружині, тоді ще нареченій, сказав про це, вона відповіла, що у них в сім’ї так прийнято. Її з дитинства вчили, що допомогти їй завжди будуть, але вона повинна відповідати за свої справи і вчинки самостійно.

Кажуть, мовляв, якщо хочеш знати, яка буде твоя дружина з віком, подивися на тещу. А якщо хочеш знати, яким сам станеш, подивися на тестя. Ось уже кілька років, з тих пір, як ми одружилися, я дивлюся на своїх нових родичів і думаю, що мене чекає хороше майбутнє. Тесть з тещею як одружилися, так все життя в ладу і прожили, і до сих пір між ними повага і любов – цього ж не приховаєш. А про відносини з нами, розповідь особлива.

По-перше, теща ніколи не лізе в наші справи. І це не тому, що ми живемо окремо – моя матуся живе подалі, ніж теща, але своїми вказівками і дружину змучила, і мене дістає. Але діватися нікуди – доводиться терпіти. А ось теща з тестем живуть своїм життям, і нам жити не заважають. При цьому вони завжди в курсі наших проблем, тому що ми самі розповідаємо, з ними можна обговорити любу ситуацію – дають розумну пораду.

По-друге, теща завжди готова допомогти, але вміє так це запропонувати і зробити, що ти не відчуваєш себе зобов’язаним до кінця життя. І не дорікне ніколи своїми благодіяннями.

Ну і вона – сама по собі, цікава людина: вона начальниця в невеликій конторі, так і з підлеглими у неї повне взаєморозуміння. Коли ювілей був, їй співробітники таке свято влаштували чудове, і було видно, що від душі.

Вона прекрасно виглядає, стежить за собою і дочку, дружину мою, до цього з дитинства привчила, прекрасно водить автомобіль. Вони з тестем люблять подорожувати Україною, музеях всяких, заповідниках і ще возитися на дачі, квіти вирощувати. У неї весь час є якісь інтереси в житті, може, тому вона нам жити не заважає?

У мене одного при слові “теща” з душі верне, так вона життя їм отруює. Каже, що якщо він і розлучиться, то тільки через це, тому що жити спокійно не дає, усюди лізе, все їй не так, вказівки, докори, плітки, скандали.

Одного разу у нас трапився такий випадок, після якого я в черговий раз переконався, що теща моя – золото! У мене до дружини подруга була з колег на роботі, але коли з дружиною майбутньою познайомився, так все, там ніяких відносин. Але на роботі ще бачимося. І тут у нас в кафе після роботи корпоративна вечірка була – тільки співробітники, без дружин і чоловіків.

Ну, ясна річ, випили, і подруга колишня стала буквально виснути в мене на шиї: то танцювати тягне, то випити… Ні, я зраджувати і не думав, але якому мужику не приємно, коли до нього ось така увага?! Треба ж, щоб в той самий момент, коли мене подруга обіймати почала, я тещу побачив в залі – вона сиділа з якоюсь компанією за дальним столиком.

Словом, настрій у мене відразу пропав, і що робити, я не знав. А тут дивлюся, вона виходить, ну я за нею, намагаючись щось пояснити. Але вона – і слова докору, тільки порадила прийти додому і самому все розповісти дружині, обов’язково. Інакше все це, та ще в спотвореному вигляді точно дійде до моєї дружини. Я послухався, швидко пішов з вечірки і вдома розповів дружині, як ми веселилися, і як її чоловік увагою у жінок користувався, так що, мовляв, нехай вона знає, який у неї “скарб”. Ми з нею посміялися тільки.

Але через кілька днів мені дружина розповіла, як їй доповіли, що її чоловік зі сторонньою жінкою в кафе був і цілувався там з нею, не соромлячись нікого. І додала, що якби я сам їй все не розповів, то не знає, як би вона відреагувала. Тещі я сказав дякую за пораду, а вона тільки кивнула і більше ніколи не згадувала про це.

А ще я одного разу випадково почув розмову тещі з моєю дружиною. Ми тоді посварилися трохи, і дружина, напевно, матері і поскаржилася. А теща сказала, що розумна дружина справу до конфлікту не доведе, а вже якщо довела, то і вина її більша, тому вона втручатися не стане. І ще сказала, що сімейні сварки завжди будуть, в кожній родині, але це не страшно. Найголовніше – вміти миритися вчасно і образи не збирати. Коли теща пішла, ми з дружиною тут же помирилися: і я вибачився, і вона, втім, по-розумному все пройшло.

Як багато залежить в будь-якій сім’ї від батьків, від того, чого вони вже навчили, і чого навчають далі. Але шкода тільки, що багато свекрух і тещ не розуміють, якими вони повинні бути. Кажуть, що з роками люди мудріші робляться, але чому тоді стільки проблем у подружніх пар з тещами і свекрухами, куди їх мудрість дівається?

Передрук без посилання на ibilingua.com – заборонений!

Фото ілюстративне – urodazycia

Сподобалась стаття? Поділіться з друзями на Facebook