fbpx
Суспільство
Троїцька батьківська субота 2022 року: коли, що не можна робити, традиції

Читайте в матеріалі  все про Троїцьку батьківську суботу 2022 року: коли цей день, кого потрібно згадувати і що робити.

Трійця – одне з двунадесятих свят і дуже важливе для християн східного та західного обряду. Щорічно воно припадає на 50-й день після святкування Воскресіння Господнього (Великодня). А тому в народі його часто називають ще П’ятидесятницею. Перед цим святом віряни поминають померлих. Цей день називається Троїцькою батьківською суботою.

Троїцька батьківська субота 2022 року: коли

2022 року свято Трійця (Зелені свята, П’ятидесятниця) припадає на 12 червня. Отже, Троїцька батьківська субота буде 11 червня. Цього дня поминають померлих. Особливу увагу приділяють тим, у кого не залишилося родичів, які могли б поминути їх в інші дні. Традиції Троїцької батьківської суботи включають в себе обряди християнського православ’я та звичаї слов’янського язичництва. За повір’ям, саме на 50-й день після Великодня на землю зійшов Святий Дух, який став символом порятунку людства.

Наші предки на Троїцьку батьківську суботу поминали тих, хто пішов із життя занадто рано. Було прийнято, щоб священники дізнавалися причину та вносили людину до списку. Зараз Церква дозволяє поминати всіх. Також віряни ходять на богослужіння та відвідують кладовища.

Що можна і не можна робити

В цей день православні віряни обов’язково йдуть на службу до храму. Там потрібно передати записки з іменами родичів чи просто знайомих для панахиди. В церкві велика панахида проводиться напередодні, в п’ятницю. А наступного дня, вже на Троїцьку батьківську суботу, священники служать Божественну літургію, загальну панахиду та виступають з проповідями. Якщо у вас немає можливості піти до храму, можна прочитати молитву вдома або на мoгилi. Зазвичай читають “Отче наш”, хоча є і спеціальні молитви на цей день.

Ще однією важливою традицією цього дня є те, що треба подати милостиню нужденним, а потім відвідати кладовище. Важливо прибрати біля могил родичів, посадити квіти.

Є певні речі, які Церква забороняє робити на Троїцьку батьківську суботу. Зокрема:

  • займатися будівництвом;
  • в’язати або шити;
  • пліткувати та лихословити;
  • працювати на землі;
  • згадувати родичів, яких вже нема поганими словами;
  • курити і вживати алкогольні напої.

За язичницьких часів цього дня наші предки влаштовували сімейний вечір, згадували родичів. Але вважалося, що це не причина для скорботи, а світле свято.

Троїцька батьківська субота: молитва

Щоб душа родичів знайшла мир та спокій, важливо прочитати цього дня особливі молитви.

Універсальна молитва звучить так:

“Упокій, Господи, душі покійних paбів твоїх: батьків моїх, родичів ,благодійників (імена) і всіх православних християн, і прости їм всі гріхи вільні і мимовільні, і даруй їм Царство Небесне. Амінь”.

Окремо читають молитву за покійних батьків:

“Господи, почуй наші благання про батьків, що покинули цю землю і вирушили до Царства Твого, де життя вічне. Лише ти здатний втішити душі наші скopботні. Прошу, відпусти всі гріхи і подаруй йому життя в радості і щастя на Небесах. Плачу я і молюся за душу раба Божого (ім’я) з вірою і надією на розраду.

Не залиш мене одного в печалі скopботній, допоможи пережити втpaту. Відпусти йому всі гріхи, дозволь душі yпoкоїтися і знайти життя вічне. Помолюся ж я за нього і прославлю ім’я твоє, Господь наш! Бо Ти батько наш, і лише ти знаєш, коли пpoб’є останню годину нашу на землі, щоб забрати після душі наші до Царства Небесного. Нехай знайдемо ми вічність поруч з тобою. На віки віків. Амінь”.

Фото ілюстративне, з вільних джерел.