Кажуть у народі: “Ми є дітьми доти, доки живуть наші батьки”.
Мого тата вже нема багато років, живу з мамою, виховую з чоловіком двоє дітей!
Та от моя мама вважає, що я ще досі мала дитина, яка про кожен свій крок має звітувати. Мої діти часто чують наші розмови з мамою.
Одного разу колега по роботі мене запросила на день народження! Гарний був пікнік на природі, добре відпочили, насолоджувались співом птахів, смакували шашлик.
Та під час відпочинку мама часто видзвонювала: “Лесю, вже час додому, не знаю, що дітям їсти давати. Збирайся і їдь вже!”
Мені часто незручно, коли мама так виховує, дозволяє собі підвищувати голос під час телефонної розмови, деколи колеги чують й критику в мою сторону від мами!
“Мамо, – кажу їй, – зараз не можу відлучитись від компанії, маю бути з колегами, а діти немалі, щось та й поїдять. Все – скоро буду”. Часто мама не дослуховує мене, кидає слухавку, ніби ображена.
А коли прийшла того вечора з дня народження – знову “почала виховувати”: “Як ти можеш так довго сидіти? Ні стида, ні совісті у тебе нема”.
Було мені прикро чути такі слова, аж тут старший син Степан захистився, сказавши: “Бабо, доки ви так будете маму контролювати, вона доросла людина, їй вже поза сорок…”
Чоловік розуміє мене, навпаки відпускає чи то з колегами по роботі, чи то з подругами.
Щоб десь поїхати з коліжанками погуляти я маю маму на тиждень наперед повідомити, щоб вона це “переварила у своїй голові” і відпустила. Напередодні маю наварити, щось спекти, все у хаті поприбирати, а в день поїздки мама все одно ходить нахмурена, бо я їду.
Це був четвер, з коліжанками спланувала поїздку в місто, а мамі сказала перед виходом з хати: “Я їду, довго не буду, маю допомогти Олі купити сукню, бо вона їде на гостину.” Не можу передати, яка мама була невдоволена: “А ти совісті зовсім не маєш, раз ти так, то я взагалі їсти сьогодні не буду варити, приїдеш – звариш!”
На тому наші розмови припиняються, знервована і неспокійна їду. Від таких стосунків з мамою мені стає все гірше і гірше. Чому вона так зі мною поводиться? Як маю жити з мамою у згоді?
Автор – Наталя
Передрук заборонено!
Фото ілюстративне спеціально для ibilingua
Недавні записи
- На кухні, обійнявши голову, сидів Борис, а над ним заводила мама. Виявляється, Анна, дружина брата, подала на розлучення. – Я в одних шкарпетках від неї пішов. Ні на що не претендую, а вона ще хоче на аліменти мене подавати? – А що такого ти купив, може цю квартиру? Чи хоча б ремонт зробив? – І тут включилася мама. – Як, Лідо, ти язика прикуси! А утюг разом з дошкою хто купляв? – Ви б ще набір з горняток згадали, який зі свого серванту витягнули і невістці передарували
- Коли я злягла з температурою, то запитала по телефону у зятя, чи може він купити мені трохи їжі та піти в аптеку. Він це зробив. Мені здається, він був дуже щасливий мені допомогти. Але вже ввечері Анна зателефонувала і сказала, як я смію її чоловіка використовувати в своїх цілях. Вона навіть не запитала, як я себе почуваю, чи чи потрібно мені ще щось. Я відчуваю від неї великий холод. Та незважаючи ні на що, я повинна мовчати, бо інакше Анна заборонить мені бачитися з онуками
- Під час розмови з донькою про майбутніх онуків, я почула те, чого найбільше боялася. Вероніка сказала, що не хоче мати дітей, мовляв, від них немає жодної користі і взагалі, я можу про це забути, адже нова посада доньки передбачає, що дітей в неї не буде ще років зо три. Не знаю, що робити. Як пояснити дорослій доньці, що діти це чудово? Я відчуваю себе трохи винною у всій цій ситуації. Моє минуле життя сильно вплинуло на дочку
- Через халатність лікарів наша донечка відправилась на небо. Одному Богу відомо, що творилося в моїй душі. Не обійшлось і без допомоги спеціалістів. Незважаючи на те, що суспільство наполягало перегорнути сторінку і спробувати ще раз, я слухала своє серце. Діток в нас з Антоном так і не має. І все б нічого, якби не ця переселенка з трьома дітьми, за якими вона зовсім не дивиться. Одного разу я була з ними на майданчику. Олежик забруднив сорочку, а я хотіла йому допомогти
- Як тільки мами не стало, ми почали сперечатися з братом і сестрами, а всіх нас четверо, за спадщину. “З чого ти взяла, що цей перстень має належати тобі? Мама нераз говорила, що він мій!” “А ти думаєш, чого Андрій так до мами в останні дні приїжджав?” І це ще діло не дійшло до нерухомості. Колись, наша дружня сім’я, переросла у велику “бурю”. Все це тривало до того часу, поки не сталося найгірше – не стало нашої сестри Марти. На прощальній церемонії нас ніби осінило