fbpx

 Це не можна пропустити! Кращі українські і світові прем’єри осені–2019 на всі смаки. Обирайте – ось вам 10 варіантів!

Тримати кохану людину за руку у кінозалі під час перегляду нового фільму чи влаштуватися під пледом у м’якому кріслі з чашкою чаю або кави і поринути у світ нової кіноісторії – що може бути краще осінніми вечорами? Тим паче, що подивитися є що – новий сезон приготував багато сюрпризів на різні смаки. Обирайте – ось вам 10 варіантів!

Заборонений (5 вересня)

Знаковий фільм сезону: стрічка розповідає про долю блискучого поета і дисидента Василя Стуса. Як розповідає – тут вже оцінити кінобіографію належить вам.

Відомо, що крім літературної творчості, Стус багато займався політичним і культурним активізмом, послідовно відстоював право української мови і культури на існування і розвиток. Загалом, займався так званою антирадянщиною, за що був двічі засуджений і загинув у в’язниці за досі до кінця нез’ясованих обставин.

Чи вийшло у українських кінематографістів перетворити Стуса з безликої постаті зі шкільних уроків літератури в дивовижну живу і пристрасну людину, якою він був насправді, – подивіться і зробіть свої висновки.

https://youtu.be/6E14Rmuihm0

Воно (5 вересня)

Успіх першої частини екранізації культового роману Стівена Кінга про боротьбу групи підлітків з моторошним клоуном Пеннівайзом, яка вийшла два роки тому, був приголомшливим.

Друга частина картини розповість про події, які трапилися через 27 років, коли всі діти з першої частини вже давно виросли. Тепер їм знову доведеться об’єднатися для боротьби з моторошним танцюючим клоуном. Джеймс Макевой і Джессіка Честейн у касті, історія походження Пеннівайза в сюжеті і ще більше крові в кадрі. Шанувальникам жанру сподобається!

https://youtu.be/iyVfuutDa-s

До зірок (19 вересня)

Героя Бреда Пітта Роя Макбрайда вже охрестили сучасним космічним ковбоєм, який мчить до краю Сонячної системи не так заради пригод, як заради відповіді на свої глибоко особисті питання. Мета його пошуків – давно зниклий батько (Томмі Лі Джонс), якого на Землі за щось вважають зрадником. Ось тільки за що?

Сам же Пітт стверджує, що в фільмі спробував переосмислити поняття маскулінності, включивши в нього почуття.  Але це все високі матерії, на ділі фільм вже дуже тепло прийняли на Венеціанському кінофестивалі, а тамтешня публіка поганого не порадить.

https://youtu.be/uWSNAdvqpvY

Джокер (3 жовтня)

Фільм про Джокера ще не вийшов, тільки фінальний трейлер показали, а соцмережі вже вимагають видати Хоакину Феніксу “Оскар” за кращу чоловічу роль. І все тому, що навіть у коротенькому ролику Фенікс примудрився розкрити весь свій чудовий акторський потенціал.

“Джокер” розповість відокремлену історію становлення головного лиходія комікс-всесвіту DC, перетворення коміка-невдахи в збожеволілого клоуна, принца злочинного світу. Рейтинг у фільму “дорослий” – R, режисер Тодд Філліпс розмінюватися на дрібниці не став. Судячи з усього, після розважального “Аквамена” фанатів DC знову чекає воістину похмуре видовище.

https://youtu.be/qjmGfyCj_pE

Захар Беркут (10 жовтня)

Цієї осені на екрани вийде екранізація історичної повісті Івана Франка “Захар Беркут”, яку разом з Ахтемом Сеітаблаєва знімав молодий, але вже досвідчений голлівудський режисер Джон Вінн. А на роль Захара запросили не аби кого, а Т-1000 з другого “Термінатора” – Роберта Патріка. І на фотографіях зі зйомок він виглядає в костюмі середньовічного карпатського старійшини просто приголомшливо. Загалом, знаючи, на що здатні і Сеітаблаєв, і Патрік, – на цей фільм великі надії.

https://youtu.be/6l4ojdgfHhA

Чаклунка: Володарка темряви (17 жовтня)

Анджеліна Джолі після провальної драми “Лазурний берег” привела себе до тями і повернулася до образу злої чаклунки Малефісенти, який до біса їй личить. А на Джолі підуть дивитися не тільки діти, а і їхні батьки.

За сюжетом Disney обіцяє нам неабиякий конфлікт між Малефісентою і принцесою Авророю, а до оригінального касту (Джолі, Ель Фаннінг, Мішель Пфайфер і Харріс Дікінсон) додалися ще й Ед Скрейн з Чиветелем Еджіофором, обидва в фентезійному гримі з розкішними рогами. Цікаво, чи збере казка ще один мільярд для Діснея?

https://youtu.be/rK87b7GJiaA

Термінатор: Фатум (31 жовтня)

Сюжетно “Фатум”, шостий фільм франшизи “Термінатор”, стане продовженням “Судного дня”.

Літня, але зі своїми крутими навичками Сара Коннор разом з дівчиною на ім’я Дані та надісланої з майбутнього жінкою-кіборгом на ім’я Грейс, протистоятимуть новому злу – корпорації “Легіон”, яка прийшла на зміну поваленого “Скайнет”. І моделі Rev-9, в порівнянні з якою Т-1000 – дитячі іграшки. До речі, нам обіцяють появу на екрані Джона Коннора. І без Арнольда Шварценеггера на цього разу не обійдеться. Він знову зіграє легендарного термінатора Т-800. Стара гвардія знову в строю – значить треба йти в кіно.

https://youtu.be/MxNNNPNUp-o

Доктор сон (7 листопада)

У 1980 році вийшов трилер Стенлі Кубрика з Джеком Ніколсоном “Сяйво”. В його основу ліг випущений трьома роками раніше третій роман Стівена Кінга.

Письменникові стрічка не сподобалася, але стала справжньою класикою фільмів жахів.

У 2013 році Кінг опублікував продовження свого бестселера, в якому розповів про сина головного героя – дорослого Денні Торренса. У майбутній екранізації роль Денні зіграє Юен Макгрегор. Згадати найстрашніші події в його житті героя змусить дівчинка з силою сяйва. Завдання перед командою “Доктора сну” стоїть непросте – не програти шедевру. Весь світ, всі фанати Кінга чекають, як вона з ним впорається.

https://youtu.be/Yl5k118wSbk

Додому (7 листопада)

У пронизливої ​​драми кримськотатарського режисера Нарімана Алієва щаслива фестивальна доля. Фільм переміг на Одеському кінофестивалі, отримав нагороду огляду в Бухаресті, потрапив до довгого списку номінантів на премію Європейської академії і висунутий від України на “Оскар”.

Тож нас чекає прем’єра явно не з пересічних. Головним актором у Алієва став уже згаданий вище Ахтем Сеітаблаєв. Він грає кримського татарина Мустафу. Обидва його сина після анексії Криму переїхали до Києва, і тепер Мустафа теж їде в столицю, щоб забрати молодшого на батьківщину і поховати тіло старшого.

Ціна правди (28 листопада)

Ще одна картина з лонг-листа Європейської кіноакадемії, до якої доклали руку українські кінематографісти. Спочатку фільм Агнешки Холланд називався за іменем головного героя “Гарет Джонс”, потім його назву змінили до “Містер Джонс”, в українській адаптації він отримав назву “Ціна правди”.

В основу картини лягла реальна історія британського журналіста Гарета Джонса, який після своєї подорожі в СРСР в 1933 році першим розповів західному світові про криваві злочини сталінського режиму.

Зокрема, про український Голодомор. Над створенням кінобіографії журналіста спільно працювали польські, британські та українські кіношники. У нас в прокаті картина символічно з’явиться в дні, коли прийнято згадувати жертв Голодомору. Покажуть її і американським глядачам.

Джерело

You cannot copy content of this page