fbpx
Суспільство
Це не примха: ось чому діти завжди просять попити води перед сном

Безсумнівно, ви настраждалися з укладанням дитини в ліжко. Бувало у вас таке, що тільки-тільки він починає засинати, як раптом йому терміново щось потрібно? Найпоширеніший варіант – дитина заявляє, що хоче пити.

Багато батьків в такій ситуації втрачають терпіння. Інші хвилюються, не в змозі розгадати, що стоїть за цим виснажливим і таємничим приступом щовечірньою спраги. Так що ж це за напасть така? Чому дітям вічно хочеться пити перед сном? Коли дитина вимагає води перед сном, ви, напевно, думаєте, що він забув попити днем.

Але тут вас чекає сюрприз: коли ви приносите йому склянку, він робить лише один-єдиний ковток! У цей момент уяву стривоженого або сердитого батька розпікається в пошуках відповіді. Що це – маніпуляція? Демонстрація своєї влади? Він хоче мною зневажати?

Заспокойтеся: судячи з усього, це лише спосіб привернути увагу. Врахуйте, що діти не здатні провертати такі масштабні маніпуляції, діючи навмисно і складно. Тому не варто думати, ніби вони спеціально хочуть виснажити ваше терпіння.

Забудьте і про інших поясненнях, яких ви собі понавигадували. Багато батьків думають, що дитина просто хоче хоча б ненадовго утримати дорослого поруч.

Але якщо подумати, скільки потрібно часу на вищезгаданий ковточок, ця теорія розвалюється. Навряд чи цього миті досить, щоб задовольнити бажання близькості. Так чому ж діти просять води?

Читайте також: ЯК НАС ДУРЯТЬ СУПЕРМАРКЕТИ: 10 ХИТРОЩІВ, ПРО ЯКІ ВАРТО ЗНАТИ

Діти завжди просять попити в той момент, коли вони вже готові заснути, а ми хочемо розслабитися після довгого і важкого дня. Не зліться і не хвилюйтеся. Справжня причина цієї типової ситуації набагато складніше, ніж здається.

Насправді ця проста, але часто несвоєчасна прохання – зовсім про інше. Дитина просто хоче знати, що може завжди розраховувати на вас, причому безумовно. Ви потрібні йому, і він перевіряє вас: він хоче бути впевнений, що не залишиться один, якщо ви раптом будете потрібні йому вночі.

Дитина знає, що якщо він покличе тата чи маму, вони прийдуть до нього на допомогу. Вони заспокоять і захистять його. Маленькі діти дуже залежні від батьків, особливо вночі, коли їх так лякає темрява.

Тому ваша дитина хоче переконатися, що улюблені батьки про нього подбають. Що їм можна сліпо довіритися в скрутну хвилину.

Отже, до описаної ситуації треба підходити спокійно, терпляче і, найголовніше, з любов’ю. Саме любові найбільше потребує ваша дитина. В цьому наше завдання як батьків, в цьому ключ до щастя.

Справа не в жадобі, незручність, маніпуляціях або хитрості. Все набагато глибше. Стакан води – це лише привід. Іноді дитина дійсно починає хотіти пити, але найчастіше його потреба – в іншому. Йому не вистачає емоційної підтримки.

Не забувайте на ніч обійняти і поцілувати дитину. Ніжність і тепло дуже важливі для нього. Наші діти повинні знати, що ми завжди поруч. Вони хочуть відчувати цей комфорт, цю впевненість, що на батьків завжди можна розраховувати. Так буде не завжди, так що давайте дамо їм це, поки можемо.

Ось чому так важливо отримувати задоволення навіть від тих моментів, які виводять нас з себе. повірте, рано чи пізно ви почнете сумувати за цим як за який пішов золотого віку. Як бачите, треба всього лише зрозуміти дитину – і давати йому якомога більше любові!

Джерело.