fbpx

Цей особливий день літа-2023 наближається і принесе кожному з нас щось неймовірне. Бо 21 червня – День літнього сонцестояння 2023. А як його правильно прожити і використати собі на благо – розповідаємо вам, наші дорогі

Цей особливий день літа-2023 наближається і принесе кожному з нас щось неймовірне. А як його правильно прожити і використати собі на благо – розповідаємо вам, наші дорогі читачі!

День літнього сонцестояння 2023 року вже наближається. 21 червня ми будемо дивитися на Сонце і ловитимемо себе на думці, що воно ніби не рухається, застигнувши в зеніті.

Ця подія сповіщає, що нарешті почалося астрономічне літо. Але також із ним пов’язано чимало народних прикмет та традицій. Як провести цей день, щоб отримати сонячне благословення, розповідаємо далі.

День літнього сонцестояння – 2023

Існує думка, що люди почали відзначати день літнього сонцестояння задовго до нашої ери. Адже Сонце завжди мало великий вплив на людські життя. Отже, багато народів світу шанували світило і пов’язували з ним певні обряди та прикмети.

У язичницькій культурі до Сонця ставилися з особливою повагою, оскільки від нього буквально залежало життя людей.

Хоча день літнього сонцестояння як свято є відлунням язичницького минулого, сьогоднішні християни, як і раніше, пам’ятають про нього. У Фінляндії, наприклад, цей день офіційно визнано державним вихідним.

Прикмети, пов’язані з Сонцем

Раніше люди приділяли багато уваги вивченню погоди. Адже від цього залежав майбутній урожай та можливість існування взагалі. Тому з днем літнього сонцестояння пов’язано багато народних прикмет.

Наприклад, погана погода та дощ у цей день говорять про те, що з урожаєм цього року буде біда, а саме літо буде холодним. Зоряне небо обіцяло велику кількість грибів восени.

Якщо вранці на траві багато роси, урожай буде щедрим. Цікаво, що в давнину цю росу збирали і використовували як чарівний засіб. Жінки вірили, що вона має омолоджувані властивості. А також роса здатна зцілювати.

Втім, це стосувалося будь-якої води. Тому так важливо 21 червня помитися та очиститися від усього негативного.

Але перед цим ми радимо зустріти світанок і загадати своє найпотаємніше бажання, глянувши прямо на Сонце в цей момент. Це ще одна чудова прикмета, завдяки якій ви зможете наповнити своє життя світлом і залучити успіх. Залишок року Сонце захищатиме тебе від усіх негараздів.

Народні прикмети стосувалися також кохання. Колись люди вірили, що дівчина зможе одружитися, якщо протанцює всю ніч біля 9 багать на день літнього сонцестояння. А якщо хлопець обіллє водою якусь дівчину, з них може вийти чудова подружня пара.

До речі, колись саме цього дня відзначали Івана Купала. А потім змінився календар і дата змістилася на 7 липня.

Дітей, народжених 20-го та 21 червня, вважали поцілованими богом. Це означало, що Сонце захищатиме їх протягом усього життя, а успіх супроводжуватиме у всіх починаннях. А ще такі люди намагаються у всьому бачити добре. Сонце наче підсвічує позитивні моменти навіть там, де, здавалося б, їх бути не може.

Що можна і потрібно робити 21 червня 2023 року

Щоб отримати прихильність Сонця, слід у цей день одягатися в одяг правильних кольорів – помаранчевий, золотий або жовтий. Також передбачається, що 21 червня удача більше супроводжуватиме саме вогняні знаки зодіаку – це Леви, Стрільці, Овни.

Рекомендується саме у день літнього сонцестояння зібрати букет із лікарських трав, щоб потім повісити його у будинку на видному місці. Здавна вважалося, що таким чином можна захистити свою оселю від хвороб. А ще люди клали біля порога кропиву, щоби лиха обійшли будинок стороною.

Ми ж радимо провести цей день якнайактивніше. Прокинутися рано-вранці, зустріти світанок і сонечко, зробити зарядку, вмитися росою, а вже потім розпочинати повсякденні справи. Чудово, якщо вийде вибратися на природу з близькими людьми та відпочити.

Передрук без посилання заборонено.

Фото ілюстративне, авторське.

You cannot copy content of this page