fbpx
Суспільство
Цієї зими українцям “прикрутять” опалення: що треба зробити, щоб не мерзнути

Опалювальний сезон 2022 в Україні розпочнуть вчасно, тарифи на тепло не змінюватимуться, однак у будинках та квартирах буде холодніше. Що зробити, щоб не мерзнути цієї зими в оселях в матеріалі.

Керівник Мінрегіону Олексій Чернишов пообіцяв, що тарифи на тепло не зміняться. За його словами, готуватися до “надскладної” зими потрібно “саме зараз”, те, як ми переживемо зиму “залежить від кожного з нас”.

Чернишов зазначив, що українці мають відвикнути жити взимку з відчиненими вікнами та обігрівати вулицю. З метою економії Кабмін планує “прикрутити” батареї на 2 градуси. Якщо зараз у квартирах не повинно бути нижче 18 градусів та 20 градусів для кутових кімнат, то за новими правилами норму знизять до 16 та 18 градусів відповідно.

“Оптимальна температура в будинку має коливатися в межах 18 -20 градусів, але в жодному разі не нижче 16 градусів. Як в економних країнах розвиненої Європи”, – заявив керівник Мінрегіону Олексій Чернишов

Голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко також наголосив, що цьогоріч і Україна і ЄС відчуватимуть певний дефіцит газу, тож готуватись до холодів потрібно вже зараз. За словами голови Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко “На сьогодні нічого неможливо спрогнозувати, адже ситуація у будь-який момент може змінитися.

За даними Мінрегіону, вже понад 800 об’єктів теплокомуненерго пошкоджено і більшість із них не підлягає ремонту”. Окрім зруйнованих ТЕЦ та ТЕС, існують проблеми в інфраструктурі, тому у багато будинків буде складно подати тепло чи газ через зруйновані мережі.

Готуватися до зими, експерт радить наперед та використовувати всі можливості для підготовки житла до зими – від утеплення до забезпечення альтернативних джерел тепла. “У Європі люди зараз масово докуповують кондиціонери, масляні радіатори та електроконвектори. У приватних будинках багато хто купує дрова та пелети.

Європейці розуміють, що через дії Росії всім доведеться мерзнути цієї зими, але вони готуються до цього, тому купують теплі домашні речі – вовняні шкарпетки, махрові халати, теплі ковдри та килими. Теж саме потрібно робити та нам”, – зазначає експерт Олег Попенко.

Цілком можливо, що в окремих хрущовках температура може опуститися і до 14 градусів. Це приведе до того, що у будинках через постійний холод та, якщо буде волога зима, може виникати пліснява.

Українці почнуть “грітися” електроприладами, що приведе до збільшення споживання електроенергії. Електромережі, особливо в старих будинках, не розраховані на таке споживання електроенергії, що може спричини замикання, загоряння та пожежі.

Тому вже разом з купівлею додаткових джерел тепла експерти радять звернутися з запитом обстежити стан електропроводки будинку до компанії, яка його обслуговує та замінити чи утеплити вікна. Ще краще, якщо є така можливість провести комплексну енергомодернізацію будинку.

Фото ілюстративне, з вільних джерел.