fbpx
Суспільство
Численним хасидам-паломникам, попри карантин і ситуацію у світі, таки дозволили приїхати до Умані для святкування Нового року.

Українська влада, попри карантин і ситуцію у світі, дозволила приїхати до Умані для святкування Нового року хасидам-паломникам.

Про це у своєму Telegram-каналі повідомив міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов.

«Сьогодні відбулося засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Одним із ключових питань, що обговорювались, було плановане у вересні 2020 року масове паломництво брацлавських хасидів до міста Умань Черкаської області для святкування Рош-Гашана (Нового року за іудейським календарем). Цього року очікується від 5000 до 10 000 віруючих хасидів», – написав посадовець.

За його словами, це викликає велике занепокоєння як в Україні, так і у Міністерства закордонних справ Ізраїлю через епідемічну ситуацію.

Комісія вирішила, передає risu.ua, що українська держава «підсилить» свою діяльність за трьома напрямками:

МЗС проінформує громадян Ізраїлю про обмеження в Україні;

МВС підсилить заходи безпеки;

прикордонники видаватимуть при в’їзді до України пам’ятку і попереджатимуть про ймовірну заборону на в’їзд до України у випадку порушення карантинних обмежень.

А ще у липні Міністерство закордонних справ України заявляло про «неможливість» прибуття такої кількості паломників через епідемію.

«…прибуття десятків тисяч паломників-хасидів до міста Умань для проведення святкування у традиційному форматі є неможливим…» – зазначали тоді в МЗС.

Позиція держави за місяць змінилася і ніяких особливих обмежень для паломників до Умані не буде.

Міністр Кабінету Міністрів також наголосив, що інші релігійні громади утрималися від власних масових заходів.

«Окрім цього на засіданні комісії було наголошено, що у 2020 році українські християни та мусульмани утримались від масових заходів під час відзначення своїх найбільших релігійних свят», – написав Немчінов.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, з вільних джерел, lb.ua

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page

facebook