fbpx

У чоловіка партнер по роботі кілька років тому переїхав з родиною в Америку. Тому і ми в березні подалися з трьома дітьми з Херсонщини до США. Далека важка дорога, але ось ми вже більше як пів року тут. Життя геть інше, часом незрозуміле. Така звичка дарує стільки позитиву! Ніхто вас не засуджуватиме чи критикуватиме за це! Будь-яка праця справді цінується. Можуть написати листа з проханням змінити маршрут літака. Їдять ось що, а звичайний манікюр може виявитися значною проблемою

У чоловіка партнер по роботі кілька років тому переїхав з родиною в Америку. Тому і ми в березні подалися  Херсонщини трьома дітьми до США. Далека важка дорога, але ось ми вже більше як пів року тут. життя геть інше, часом незрозуміле. Але звикаємо, вивчаємо, пристосовуємося.

Все тут нове й не таке – умови життя, люди, традиції. Ось до чого важче за все звикнути.

На перший погляд взагалі здається, що США – це зовсім інший світ: температура у фаренгейтах, довжина у футах, площа в акрах, вага в унціях, відстань у милях, замість звичних 220 вольт – 110 вольт напруги у мережі, дуже великі машини, високі чайові в ресторанах та багато іншого.

В Америці мешкає дуже багато людей різних національностей. У школі одночасно можуть навчатися діти з 50 різних країн і кожен розмовляє своєю національною мовою. У країні діють, мабуть, усі діючі церкви – християни, мусульмани, буддисти живуть поруч одне з одним. Мені імпонує, що між людьми відбувається постійний обмін культурами, але кожен зберігає свою ідентичність – з цим тут повна свобода.

Американці багато посміхаються, вільно знайомляться, спілкуються і завжди раді допомогти. Вони цінують свій час та власний простір. Наприкінці кожної розмови американці завжди бажають один одному хорошого дня – така звичка дарує стільки позитиву.

Американці толерантні до інших і кожен мешканець США може виражати себе, як йому заманеться – стиль одягу, звички, хобі. Ніхто вас не засуджуватиме чи критикуватиме!

Ми одразу помітили, що у США зроблено все для комфорту людей. Прекрасний сервіс у кафе, ресторанах, транспорті, супермаркеті на пошті. Кожен любить свою роботу, виконує її якісно та найголовніше – будь-яка праця людей справді цінується.

Самоорганізація у людей в Америці на дуже аикому рівні. Люди не чекають, що хтось зробить за них, а облаштують своє життя самостійно – прикрашають будинки та вулиці, сортують сміття, беруть активну участь в управлінні шкіл, де навчаються їхні діти, підтримують літніх та хворих. І це мені дуже подобається.

Люди знають свої права та борються за них навіть у найдивніших для нас, українців, випадках. Наприклад, можуть написати листа від селища з проханням змінити маршрут літака, адже мешканцям заважає звук двигуна або його наявність зменшує вартість будинків. І такий запит буде розглянуто і обов’язково буде якась та чи інша реакція від керівництва.

Проте водночас тут дуже не просто додзвонитися федеральним структурам, щоб отримати консультацію менеджера, іноді чекати з’єднання з фахівцем доводиться понад 40 хвилин!

Як кажуть самі американці – держава забезпечує їх поліцією, чесним судом та армією, а решту люди зроблять самі.

Здобути якісну освіту для  американців дуже важливо, це для них запорука подальшого розвитку й безбідного життя. Тому дітям дуже важливо добре вчитися та обирати для цього школи з високим рейтингом.

Щоправда, навчання у вишах США досить дороге, гроші на нього батьки починають відкладати одразу після народження дитини.

У цілому мешканці Америки багато працюють та мало відпочивають. Святкових днів у США лише 6 на рік, а у нас в Україні, наприклад,  їх щонайменше 12.

Умови праці вирішує роботодавець самостійно і вони прописуються у трудовому договорі. У середньому працівник, який відпрацював 1 рік, може розраховувати на 5 днів оплачуваної відпустки. Далі кількість днів поступово збільшуватиметься залежно від досвіду роботи. Власним коштом американець може взяти 3 дні на рік.

На диво американці дуже спортивні. Любов до спорту прищеплюють діткам із першого уроку фізкультури. Але немає жодних нормативів, головне – зрозуміти, що спорт – це здоров’я. Дітей вчать поважати свою команду та противників, гідно вигравати та програвати.

Жителі США люблять бігати, грають у теніс, баскетбол, бейсбол, катаються на велосипедах чи ковзанах.

Що тут їдять? Американці не дуже люблять готувати вдома. Для них краще купити готовий салат чи перекусити у кафе. Завдяки багатонаціональному населенню в США можна скуштувати кухню багатьох народів світу – мексиканську, індійську, українську, італійську, грецьку, японську та інші.

Американці люблять купувати продукти у великих оптових магазинах та брати їх із запасом на кілька місяців уперед, ми теж тепер так робимо. Майже кожна мережа супермаркетів має власну мобільну програму, де зібрані відгуки про продукти. Жителі США дуже люблять залишати та читати відгуки.

Є у американців дуже цікава традиція, з якою ми вже теж познайомилися. Справа в тому, що вони часто купують багато різного мотлоху і дрібничок, без яких можна легко обійтися. Коли ту кількість речей, якими сім’я не користується, не можна вмістити в гаражі, родини влаштовують гаражний розпродаж. Щорічно у вихідний день все це майно з цінниками виставляється на майданчику біля гаража. Люди заходять, дивляться та купують те, що їм сподобалося.

Що тут дуже дороге, так це послуги краси та ремонту авто.Але самі послуги краси не завжди відповідають гарній якості. Зробити стрижку чи звичайний манікюр може виявитися значною проблемою. Просто американки не дуже люблять подібні процедури. Але я собі знайшла майстринь з України, які мені дуже подобаються. Наші скрізь найкращі!

Купити автомобіль в США можна не дорого, а от ремонт влетить в копієчку – на це тут високі ціни. Заміна зламаної деталі обійдеться щонайменше 400$, при тому що сама деталь може коштувати лише 50$.

Ще один момент-мінус – у США досить велика кількість шахраїв. Вони намагаються обдурити людей і телефоном, і в листі на електронну пошту, і просто на вулиці, можна зустріти і кишенькових злодіїв. Люди отримують безліч телефонних дзвінків – соцопитування, нав’язлива реклама та шахрайські схеми.

Це все такі “підводні камені”, на вивчення яких потрібен час.

Та у нас він є, повертатися поки що не збираємося. Я вдома, займаюся дітьми і вчу мову, чоловік працює, збираємо кошти й гуманітарну допомогу для України. Життя наше дуже змінилося, але важливо зберігати здатність бачити навколо позитив.

Миру всім, перемоги й затишних Новорічних свят!

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, спеціально для Ibilingua.com

You cannot copy content of this page