fbpx

У мене є старша сестра Василина. Заміжня вона вже багато років, має трьох дітей та чоловіка, відповідальність за яких звалила на свої плечі. В її власних невдачах спочатку виявляється винна мама. “Ну чому мене мама так рано заміж пустила?” – сказала мені на Великдень сестра

У мене є старша сестра Василина – доросла жінка з дитячою наївністю. Заміжня вона вже багато років, має трьох дітей та чоловіка, відповідальність за яких звалила на свої плечі та мужньо вирішує їхні проблеми. А в її власних невдачах спочатку виявляється винна мама!

“Ну чому мене мама так рано заміж пустила?” – сказала мені на Великдень сестра. Не їй закортіло у 18 років заміж вискочити, а мама її пустила! Ще б заявила, що й чоловіка їй мама знайшла, а не вона сама у 18 років вирішила, що зустріла свою долю!

Мене, наприклад, мама ніколи не утримувала від заміжжя, але вийшла заміж я лише у 30 років, коли зрозуміла, що вже час.

Ні, я цим не пишаюся і не хвалюся: так вийшло, що до 20 років заміж не хотілося, а після двадцяти, напевно, включаються мізки і з’являється обачність. І то я не так заміж хотіла, як про дитину мріяла!

Але не все так просто. І сестричка моя кривить душею, коли розповідає, що її мама «пустила заміж». Свою старшу дочку мама спочатку переконувала, що не варто поспішати із заміжжям. Але Вася її абсолютно не слухала Вони довго сперечалися, але в сестри почуття взяли гору над розумом, і достукатися до неї було неможливо.

Тоді мама почала «наводити довідки» та поцікавилася, який будинок у батьків майбутнього зятя. На що закохана Вася відповіла, що схожий на наш.

Тоді я не розуміла суті питання, але зараз усвідомлюю, що мама питала не через меркантильні задуми, а тому що по вигляду будинку, двору та порядку на ділянці можна судити про те, яким господарем буде майбутній чоловік.

Кохання нічого не бачить – це ще м’яко сказано! Ні добротним будинком, ні добрим господарем там і не пахло. Щоправда, люди відгукувалися про нареченого сестри як про «товариського і доброго хлопця» – і мама здалася.

Справили весілля, і нова дружина почала потихеньку прозрівати. Не погоджувалась мати її заміж віддавати – ображалася донька, видала заміж – теж мама винна виявилася! Що тут скажеш?

Чоловіка сестри годувальником не назвеш, як то кажуть, де сядеш – там і злізеш. Він не звик дбати ні про дітей, ні про дружину. Сестрі доводиться несолодко. Попри це вона прожила з чоловіком уже багато років.

І всі ці роки шукає винних у своїх бідах. Сестричка вважає, що живеться їй погано не з тієї причини, що вийшла заміж не за ту людину, а тому, що рано! Мама її відпустила, виявляється, зарано.

Багато дівчат виходять заміж у юному віці, але це не означає, що їм із чоловіком обов’язково погано живеться, бо деякі живуть приспівуючи і можуть покластися на чоловіка. Кожна жінка самостійно робить свій вибір! Мені так здається, і я думаю, що моя сестра не права.

Передрук без посилання на сайт заборонено.

Фото ілюстративне, авторське.

You cannot copy content of this page