fbpx

У моєї бабусі Валентини Артемівни вже дуже поважний вік, їй 88 років. Але ми беремо в неї гроші на її утримання, а як інакше? Оплачує рахунки за комуналку і навіть іноді примудряється “бігати” на дачу в передмісті. Почала вона останні рік-два ретельно економити на речах. Хоча пенсія у неї нормальна – 10 тисяч гривень виходить. Плюс у неї на картці ще є чималі суми, шкода, що ці кошти десь складаються. А у неї трикімнатна

Шановні відвідувачі сайту, як ви вважаєте, чи коректно брати гроші у літньої людини на її потреби? Ось розкажу детально.

Ситуація в сім’ї у нас така: моя бабуся Валентина Артемівна дуже вже поважного віку, їй 88 років, живе сама.

Людина вона досить енергійна – у свої роки себе повністю сама обслуговує, оплачує рахунки за комуналку і навіть іноді примудряється “бігати” на дачу в передмісті.

У нас у родині дуже трепетне до неї ставлення, ми жили довгий час, років 10-12, з бабусею, поки мої батьки не отримали своєї квартири. Вона виростила і нас із братом, плюс ще й мою доньку, тобто свою правнучку, няньчила до садка, коли я вийшла на роботу.

Зараз ми теж у дуже теплих стосунках, бабусі дзвонимо по кілька разів на день, заходимо 1 раз на 2 дні. Допомагаємо їй практично у всьому – починаючи дрібним ремонтом у квартирі, закінчуючи прибиранням та дачею.

Валентина Артемівна дуже добре розуміється на всіх життєвих реаліях та політиці, вона свого часу працювала начальником кадрів у великій будівельній організації. Кажу це до того, що просто так їй диктувати свої умови не вдасться.

А суть ось у чому. Почала вона останні рік-два ретельно економити на речах. Хоча пенсія у неї нормальна – 10 тисяч гривень виходить. Плюс у неї на картці ще є чималі суми (ну, як заведено у людей похилого віку, на церемонію прощання).

Ми на її гроші не розраховуємо абсолютно, якось це у сім’ї у нас не прийнято. Але просто шкода, що ці суми десь складаються незрозуміло де, шукати в квартирі по кутах просто некрасиво, а їх можна було б витратити на її ж комфорт, наприклад, вікна поставити нормальні, ремонт хоч трохи зробити в квартирі, а у неї трикімнатна, меблі купити кращі.

Ми, звичайно, їй допомагаємо зі своїх коштів, але по можливості. Я запропонувала мамі бабусину пенсію  не віддавати їй повністю. Пенсію для неї знімає моя мама і віддає їй повністю до копійки, а відкладати і купувати для неї якісь речі з одягу або для дому.

Мама моя каже, що не зовсім це добре ось так ось забирати частину грошей, навіть якщо і витрачати потім на саму ж бабусю. Сама бабуся ні на що не хоче витрачати – каже, що їй уже нічого не потрібно. Чи це справді некоректно, як вважаєте? І як вчинити правильно, у такій ситуації?

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, Ibilingua.com

You cannot copy content of this page