fbpx
життєві історії
У моєї сестри Валентини – залежність. Бере у знайомих і родичів гроші і не повертає. І чоловік її про це не знає. Це вже проблема не лише її особисто і її родини, а нас усіх. Бреше всім постійно, що поверне через кілька днів, або навіть годин. Я оце перед Новим роком знову позичила їй на подарунки її дітям, а їх 5! Чоловік мені говрить: забудь, вважай, що ти обдарувала племінників. Але це мої збереження!

У моєї сестри Валентини – залежність. Бере у знайомих і родичів гроші і не повертає. І чоловік її про це не знає. Це вже проблема не лише її особисто і її родини, а нас усіх. Бреше всім постійно, що поверне через кілька днів, або навіть годин. Я оце перед Новим роком знову позичила їй на подарунки її дітям, а їх 5! Чоловік мені говрить: забудь, вважай, що ти обдарувала племінників. Але це мої збереження! Щоб зберегти сім’ю сести, батьки взяли кредит

Суми Валя позичає зазвичай невеликі, але у багатьох людей, і в загальній сумі борг виріс значний. Кілька років тому з’ясувалося, що у неї ще й і на роботі борги!

Коли я запитала сестру, що вона про це все думає, вона пояснила, що кілька років тому втратила по необережності якусь суму грошей, і через це тепер борги, які тягнуться й тягнуться.

Валентина заміжня, у них з чоловіком 5 дітей. І чоловік не знає про її борги! Вона не хоче йому говорити, бо  думає, що він  її вижене. І так воно, скоріше за все, і було б. Щоб зберегти сім’ю сести, батьки взяли кредит і погасили її борги.

Але вона знову чекала тоді дитину, п’яту,  і пішла з роботи. Сиділа в декреті продовжувала брати гроші в борг і не повертала. Знайомі і родичі почали скаржитися мені і батькам. Вона весь час обіцяє нам не брати в борг, але продовжує це робити. За її словами, вона витрачає гроші на побутові потреби – продукти, кишенькові витрати дітям і таке інше.

З чоловіком у них натягнуті відносини, навіть не розумію, навіщо вона стільки дітей народила. Він відмовляється давати гроші на деякі витрати, побутові і шкільні, говорить їй, щоб сама працювала і оплачувала свої потреби.

Раніше у Валі не було ніяких шкідливих звичок, навчалася відмінно і на роботі завжди була однією з кращих. Прекрасно з усіма спілкувалася, всі її поважали і цінували. А тепер з нею щось сталося. Каже, що не розуміє сама, коли бере в борг, не знає, про що думає, що це відносини з чоловіком змушують її робити таке, але при цьому не хоче розлучатися з ним заради дітей. Зараз вона сидить з 2-х місячною дитиною і не працює.

Як допомогти рідній людині вийти з цієї залежності? Адже так і до судів скоро дійде! Дуже переживаю, що вона сама залишиться і все відвернуться від неї. На сьогоднішній день у Валі знову накопичилася чимала сума боргів, знайомі знову скаржаться на неї. Я й сама дала їй перед Новим роком гроші у борг зі своїх збережень дітям на подарунки, не змогла відмовити сестрі… Батькам повідомити боюся, у мами будуть проблеми зі здоров’ям… Вони ж тільки недавно виплатили той кредит. Не знаю, який вихід може бути з цієї ситуації.

Передрук без гіперпосилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, з вільних джерел, pixabay.com

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook і залишайте свої коментарі!

You cannot copy content of this page

facebook