fbpx
життєві історії
У ті секунди мені хотілося розплакатися незважаючи на те, що я чоловік і вже не підліток. Мені було 23. Я встав і підійшов до старої лавки, яка стояла приблизно на цьому ж місці. У мене тряслися руки, я ненавидів все, що мене оточувало. Мені здавалося, що життя моя закінчене

Осінь дуже неоднозначний час року. Для когось вона важка через холод і дощі. Для когось романтична жовто-червона. За матеріалами

Олена одна з тих, кого накриває дeпpесія при перевернутому календарі на третє вересня. І так триває до настання навіть не першого снігу, а першого весняного тепла. Така залежність від погоди дуже змінює життя Олени. Вона нікуди не ходить восени і взимку, вечори проводить біля телевізора або з книгою.

Живе Олена одна, у неї немає ні собаки, ні кота. Навіть хом’яка немає. В один з прекрасних для когось осінніх днів, але як ми зрозуміли, що не для Олени, вона йшла додому з роботи по парку. День був сонячний, літало жовте листя і приємно шаруділо під ногами. А Олена як зазвичай не була сонячною. Йшла з опущеними очима собі під ноги, але листям не милувалася.

У декількох метрах від неї оступився чоловік, було схоже на те, що йому стало погано. Олена підійшла і, взявши його під руку, довела до лавки. Чоловік був похилого віку, дідусь. Він попросив Олену посидіти з ним кілька хвилин і заговорив: – Ти знаєш, доню, мені не погано, я просто не помітив маленьку ямку. А тобі, я бачу, погано.

Тільки в душі у тебе погано, нe з сеpцем, а на сеpці. Напевно, це осінь тебе мучить. Приділи мені кілька хвилин, хочу тобі дещо розповісти. Дідусь зробив паузу. Олена мовчала, вона не висловлювала згоди, не відмовлялася слухати. Вона, як більшість сучасних людей була ошeлешена бажанням поговорити з нею.

А він продовжив: – Я сміливо можу сказати, що я абсолютно щаслива людина. У нас з дружиною тут недалеко своя велика квартира, за містом є великий дачний будинок з ділянкою. У будинку камін і крісло-качалка. У нас прекрасні діти і внуки. Але всього цього могло не бути, якби колись давно я не оступився б в цьому парку і не впав в калюжу. Знову запала мовчанка. Шoк Олени наростав, історія була дивною, але її продовження стало цікавим.

Такого Олена ще ніколи не чула. – Так ось, дочко. Йшов я в цьому парку, сумний як ти, я ніколи не любив осінь. Мені здавалося, що світ валиться, життя засинає, а я так безпорадний перед цією погодою. У житті у мене тоді все було погано. Я працював різноробочим на місцевій фабриці, грошей не було, вчився я на архітектора і думав, що нічого з мене не вийде. Жінки зі мною теж не було. Я був самотній. Жив в однокімнатній бабусиній квартирі з дуже старим ремонтом. А тут ще наступала осінь.

Так було кілька років. Три або чотири роки я вже був дорослим, але абсолютно нещасним. І ось, одного разу я просто провалився в якусь ямку на цій самій дорозі, моя нога підвернулася, я не зміг утримати рівновагу і впав в калюжу. В єдиному своєму чистому одязі я звалився в крижану осінню воду. У ті секунди мені хотілося розплакатися незважаючи на те, що я чоловік і вже не підліток. Мені було 23. Я встав і підійшов до старої лавки, яка стояла приблизно на цьому ж місці.

У мене тряслися руки, я ненавидів все, що мене оточувало. Мені здавалося, що життя моя закінчене. Я дивився на ці дуби, вони були такими ж великими, як і зараз і почав думати … Про те, що ці дуби живі незважаючи на погоду. Вони пристосовуються до погоди і не особливо переймаються нею героїчно. Радують нас щоліта зеленню, а восени золотом. Якщо я не зберу свою волю в кулак, то буду все життя падати в калюжі і вмиватися брудом.

Мене ніхто не буде піднімати з цього бруду. Тільки я сам можу впоратися. Навіть якщо я буду оступатися, то буду вставати набагато бадьоріше, якщо візьмуся за своє життя і будуть сильним, як ці дуби. Я встав тоді з лави і пішов додому. Побачив на вулиці зовсім молодого цуценя. Так у мене з’явилася собака, яка була мені другом п’ятнадцять років. Ми разом гуляли в цьому парку в будь-яку погоду і раділи життю. Я став посміхатися, став відповідальним перед своїм псом.

Читайте також:СПОЧАТКУ БУЛО НЕПРИЄМНО І НЕЗВИЧНО, АЛЕ НЕЗАБАРОМ Я ПОБАЧИЛА І ПЛЮСИ В ТАКОМУ ЖИТТІ. РОДИЧІ І ДРУЗІ НАВІТЬ НЕ ПІДОЗРЮВАЛИ ПРО ЦЕ. НА ЛЮДЯХ ВІН ПЛАТИВ ЗА НАС ОБОХ, А ВДОМА Я ВЖЕ ВІДДАВАЛА ЙОМУ СВІЙ БОРГ. ВІН ЗДАВАВСЯ ЩЕДРИМ, ЛЮБЛЯЧИМ І ТУРБОТЛИВИМ ЧОЛОВІКОМ, А Я НЕ ХОТІЛА РУЙНУВАТИ ЦЮ ІЛЮЗІЮ

Переглянув ставлення до навчання, займався і вдень і вночі. За розподілом мене визначили на хорошу роботу. Потім з’явилася відповідальність перед дружиною і дітьми. Одна калюжа змінила моє життя. Я зрозумів, що щасливим можна бути в будь-яку погоду. Щастя всередині нас. Ось і коли через стільки років я оступився поруч з тобою, то зрозумів, що ти повинна почути цю історію.

Я зараз піду, ти мене не догоняй, нічого не питай, подумай про своє життя. Ти дуже молода і можеш зараз змінити все. Дідусь встав і пішов. Олена сиділа в розгубленості. На роздуми не було сил. Вона просто переварювала почуте. Вставши з лавки Олена пішла додому, зайшла в соціальну мережу, знайшла подружку, яка прилаштовує бездомних щенят і написала їй.

Олену вберегли від «падіння в калюжу», її навчили на своєму досвіді. Так вона почала нове життя, в якій була собака і не було поганої погоди.

Фото ілюстративне, з відкритих джерел

facebook