fbpx

У травні 2020 року міжнародним інститутом соціології було проведено опитування: чи шкодують українці за СРСР? Дізнайтеся, яка частина українців не хотіли б розпаду СРСР і яке ставлення в людей до Сталіна

Ось які результати цього опитування опублікувало Громадське.

Згідно з відповідями українців, передає джерело, половина українців (50%) задоволені розпадом Союзу Радянських Соціалістичних Республік у 1991 році.

Але водночас кожен третій (33,5%) шкодує, що це сталося. Тобто – третина українців!..

Про це свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного у травні 2020 року.

Так, 35% респондентів сказали, що перебування України у складі СРСР принесло їй більше користі, ніж шкоди (у 2013 році таких було 48%);

про більшу шкоду зараз, в наш час, говорять 28% респондентів (у 2013 році таких було 18%).

Рівно рік тому, у червні 2019 року, в нашій країні 16% населення позитивно ставилися до Сталіна, а в Росії — половина (52%).

Відповіді українців, треба відзначити, різняться за територіальною приналежністю.

так, якщо на заході України переважна більшість населення задоволені розпадом СРСР (69% проти 15%), то в центрі України співвідношення 51% до 32%.

На півдні, сході й Донбасі переважають ті, хто шкодує за СРСР:

41,5-49% залежно від регіону проти 35-39% тих, хто не шкодує.

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) навів для порівняння данні російської недержавної дослідницької організації «Левада-Центр». Згідно з ними на території Росії ситуація майже дзеркально протилежна:

65% жителів РФ у лютому 2020 року шкодують за СРСР, не шкодують — 26%.

КМІС проводив опитування з 24 до 31 травня 2020 року методом CATI на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. У перебігу опитування провели 2000 інтерв’ю.

Вибірка репрезентативна для дорослого населення України (віком 18 років і старше). До вибірки не включали території, які тимчасово не контролюються владою України — Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з урахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2,2% — для показників, близьких до 50%, 2,1% — для показників, близьких до 25%, 1,4% — для показників, близьких до 10%.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, з вільних джерел, odnaminyta.com/ua

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page