fbpx

Українським автомобілістам готують черговий «сюрприз»

У ДtП на українських дорогах часто страждають діти, передає ZIK.

Водії і самі часто нехтують ременем безпеки, що вже говорити про дітей, передає autodriving.

Однак звичайні автомобільні сидіння і ремені безпеки не гарантують захисту пасажира, зріст якого менше 135 сантиметрів. При фронтальному ударі дитина легко вислизає з-під ременя, який виготовлений під габарити дорослого пасажира. У той же час, тільки менше половини українських батьків користуються автокріслами для дітей. І це при тому, що використання автомобільних крісел знижує смeртність серед дітей в ДTП на 54%, а ризик отримання трaвм – на 70%.

Читайте також: Дівчина зaгинула через музику в навушниках

Для того, щоб підвищити безпеку перевезення дітей в автотранспорті, група народних депутатів сьогодні надала до Комітету Верховної Ради України для ознайомлення проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо безпечного перевезення дітей в автотранспортних засобах).

Законопроектом пропонується встановити норму про обов’язкове використання утримуючих пристроїв, відповідних вазі та росту дитини, – у віці до п’яти років дитячих утримуючих пристроїв, відповідних вазі та росту дитини, інших засобів (спеціальних подушок для сидіння, додаткових сидінь), що дозволяють безпечно пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією транспортного засобу.

Читайте також: У серпні на українців чекає позачерговий призов до армії: кого і коли заберуть на службу

Батьків, які не будуть цього робити, пропонують залучати до адміністративної відповідальності.

Так, перевезення дітей від п’яти до дванадцяти років без використання утримуючих пристроїв загрожує батькам штрафом в розмірі від 15 до 20 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (від 255 до 300 гривень).

You cannot copy content of this page