fbpx

Українці почнуть отримувати нові платіжки за воду – що буде з тарифами

Розповідаємо, як у Міністерстві розвитку громад та територій змінили механізм розрахунку платежів за воду.

В Україні змінять правила розрахунку платежів за воду через велику кількість біженців, які залишили свої будинки і не можуть знімати свідчення з лічильників.

Про це заявили у Міністерстві розвитку громад та територій України.

На цей період відомство застосовуватиме методику розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, що враховують особливості її застосування під час війни.

Застосовуватиметься так званий корегуючий коефіцієнт, який враховує зменшення обсягів постачання послуг порівняно з мирним часом.

“За цим коефіцієнтом виконавці коригуватимуть обсяг споживання послуг з централізованого водопостачання, постачання гарячої води та централізованого водовідведення у населеному пункті під час дії військового стану”, – йдеться у повідомленні.

Це означає, що вже в березні нарахування будуть виконані з урахуванням коригувального коефіцієнта для тих українців, які не можуть передати показники лічильників води або у яких таких лічильників немає.

Тарифи на комуналку

Цієї весни в Україні мали переглянути тарифи на комунальні послуги, у тому числі – на електроенергію.

Проте війна змінила плани уряду, тому всі тарифи вирішили заморозити. У квітні тариф на електроенергію залишиться на рівні 1,68 грн за кВт-годину.

Це підтвердив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, а також міністр енергетики Герман Галущенко.

Фото ілюстративне, з вільних джерел.

You cannot copy content of this page