fbpx
Суспільство
Українців попередили про подорожчання продуктів. Ціни на які товари й наскільки зростуть вже наступного місяця?

Як стало відомо, в Україні незабаром знову зростуть ціни на продукти. Експерти прогнозують, що підвищення цін українці відчують на своєму гаманці вже в наступному місяці.

Про це повідомляє видання «РБК-Україна».

За словами експертів, на підвищення цін на продукти впливає кілька чинників: рівень інфляції, сезонність, врожайність. Як зазвичай буває, під кінець року збільшується рівень інфляції і відповідно підвищуються ціни на продукти.

Експерт Олексій Дорошенко з Нацради економічного розвитку відзначає, що під кінець року інфляція може скласти один відсоток. Таким чином, за продукти доведеться заплатити на 7-7,3% більше, ніж в листопаді.

Зростання інфляції веде в першу чергу до подорожчання сезонних продуктів, а також вартості на природний газ відповідно до підвищення цін на комунальні послуги.

Ще один експерт з Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин стверджує, що українців чекає незначне підвищення цін – всього на 3%. Повідомляється, що серед продуктів, вартість яких зросте, овочі з борщового набору.

Також експерти заявили, що подорожчання м’ясних і молочних продуктів, про яких попереджали раніше, не відбудеться, тому що ціни досягли вже європейського рівня. Тепер вартість продуктів визначатиме тільки рівень інфляції.

За останні два місяці, українці були шоковані цінами на головний продукт на столі – картоплю.  Причиною підвищення ціни на овоч стала негода, яка знищила 1/3 очікуваного врожаю.

Варто відзначити, що в жовтні найбільше подорожчала гречка, на цілих 27,2 відсотка.

Джерело: