fbpx

Уpoки, яким нaвчив мeне свiт за сiм poків, пpoведених за кopдоном

«Наші батьки не бачать нас такими, якими ми є – вони як і раніше вважають нас дітьми. Наші друзі не бачать нас такими, якими ми є – вони як і раніше вважають нас тими, ким ми були на момент, коли між нами зав’язалася дружба.

І тільки незнайомці, яких ми зустрічаємо під час подорожей, бачать нас такими, якими ми є прямо зараз».

Цими словами зі мною недавно поділився Конор Нілл, професор з лідерства та комунікації з популярної бізнес-школи IESE Business School, присвяченого обговоренню різних тем, включаючи те, наскільки важливі подорожі для підвищення рівня самосвідомості.

Ці слова Конор почув від одного зі своїх японських студентів; вони змусили мене задуматися про те, як подорожі й перебування за кордоном вплинули на моє життя і чому мене навчив світ у той час, коли я відчайдушно потребував відповідей на свої питання.

Сім років тому, коли люди питали мене про те, чому я купив квиток в один кінець до Іспанії, де у мене не було ні друзів, ні роботи, я відповідав їм, що хотів побачити світ. Але це була брехня.

Я поїхав тому, що в світі, який я створив, панував хаос. Я прагнув догодити людям і занадто сильно турбувався про спроби вписатися в ту чи іншу групу, тому я збився з істинного шляху і припинив пошуки себе.

Принадність подорожей полягає у тому, що вони змінюють нас. У моєму випадку подорожі й життя за кордоном відкрили мені очі на реальність людини, якою я став, і дозволили мені зрозуміти, на що я здатний.

Іншими словами, подорожі навчили мене знову робити ставки на себе. І такі уроки пояснюють причини, за якими я буду продовжувати це робити.

Читайте також: ТOП-5 ДOМАШНІХ КВIТІВ, ЯКI МOЖУТЬ НАШКОДИТИ OPГАНІЗМУ

1. Невдачі допомагають вам рухатися вперед

Принадність подорожей або переїзду в нову країну полягає у тому, що ви вчитеся переживати невдачі. Але в дійсності невдачі – це не кінець, а просто зміна напрямку.

Те, що ви запізнилися на потяг, швидко забудеться, особливо, якщо ви отримали нового друга, поки чекали прибуття наступного. Поїздка на автобусі не вдалася? Нічого, буде що згадати через кілька років.

Подорожі не бувають ідеальними, і в цьому полягає їхня принадність. Ми перечіплюємося і падаємо, проте продовжуємо шлях. І в якості нагороди подорожі дарують нам красиві місця, де ми завжди хотіли побувати, і в процесі розкривають всю правду про нас і наше призначення.

2. У вас немає кар’єри – у вас є життя

Життя важливіше, ніж робота. Чудово бути захопленим чимось, адже світ рухається завдяки “ідеям і діям”. Проте, однією з істотних відмінностей між США і багатьма з тих місць, які я відвідав, є те, що люди не нехтують іншими аспектами свого життя і сприймають їх серйозніше, ніж роботу.

Перебування в оточенні людей, які працюють, щоб жити, а не живуть, щоб працювати, позитивно позначилося на мені в той момент, коли я намагався відійти від десятирічної корпоративної роботи.

Такий спосіб мислення допоміг мені повернутися на свій істинний шлях, який робить мене щасливим.

3. Щоб вас підтримували, спочатку навчіться надавати підтримку самі

Мені подобається думати про себе як про добру людину. Проте, подорожі і життя за кордоном навчили мене важливості й силі, яка з’являється, коли ви проявляєте доброту по відношенню до інших. У Барселоні я насамперед усвідомив, що навколо немає нікого, хто міг би подбати про мене. Однак, справа була в мені.

Я забув звертати увагу на деталі, які примушували людей навколо мене посміхатися. Я був настільки занурений у власні думки, що рідко помічав можливості зробити легшим життя людей, про яких я дбав.

Можливо, справа була зовсім не в Барселоні. Можливо, просто прийшов час зробити крок назад. Проте, подорожі навчили мене тому, що немає нічого важливішого, ніж проявляти непідробний інтерес до людини й уважно слухати, що вона вам говорить. Зрештою, найкращі спогади й найбільші уроки часто не бачать, а чують.

4. Ви починаєте приймати зміни

Коли мені було 23 роки, я влаштувався на роботу в сферу продажів, щоб подолати заїкання. Спочатку справа не йшла, але чим більше дискомфорту я відчував сьогодні, чим краще і впевненіше я відчував себе завтра.

Озираючись назад я розумію, що вирішив влаштуватися у сферу продажів з гідною зарплатою не тому, що потребував роботи. Це було більше пов’язано з тим фактом, що я почав віддавати перевагу «стабільності» та «безпеці», а не «зростанню» і «розвитку». Саме тому я, в першу чергу, досяг певного рівня успіху.

Ми можемо бути дуже винахідливими в разі потреби. Подорожі та переїзд в нову країну змушують нас робити саме це. Подорожі змінюють нас щодня і з часом вчать тому, що не потрібно боятися невідомості.

Коли Ларрі Кінг запитав експерта з соціальних медіа Гері Вайнерчука, як досягти самосвідомості, той сказав: «Я не знаю».

Якби я був на його місці, я би просто відповів: «За допомогою подорожей». Подорожі та життя за кордоном досить швидко навчать вас тому, що розвиток особистісних якостей допоможе вам вижити в цьому світі. Саме над ними варто працювати для того, щоб процвітати.

Подорожі та життя за кордоном зіштовхують вас віч-на-віч з реальністю. Ви не зможете впоратися з нею самотужки, тому до вас приєднуються люди, які найкращим чином підходять вам.

Подорожі та життя за кордоном показують вам, ким ви є насправді, і дають уявлення про те, ким ви хочете стати.

Японський студент, про якого йшлося на початку, також сказав, що під час подорожей він познайомився з трьома найважливішими людьми в своєму житті – «дружиною, мудрим наставником і собою».

Важко сказати, чи зміг би я навчитися цих уроків, якби залишився в США. Мені хотілося би думати, що так, але я впевнений, що саме вихід із зони комфорту і життя за кордоном допомогли мені знайти своє справжнє «Я».

Майкл Томпсон

Джерело.

You cannot copy content of this page