fbpx
життєві історії
– Уявляєш, одружився! – ледь не плаче знайома, Ніна Борисівна. – А тому що Олена тобі не подобалася ніколи, каже, не хотіли псувати настрій ні тобі, ні собі. Це наша справа, хіба ні? Ну ось ви дізналися, що змінилося щось? До чого трагедії? Ось так мені відповів рідний син, хіба так можна?

– Уявляєш, одружився! – ледь не плаче знайома, Ніна Борисівна. – Єдиний син одружився і слова не сказав! Не хотів, каже, псувати настрій ні тобі, ні собі цією розмовою… Ось як, а?

Ніна Борисівна – пенсіонерка, проте вона вважає себе жінкою сучасною і досить молодою. Ну принаймні вже точно не старою. Ходить в басейн і в баню, зустрічається з подругами, спілкується в інтернеті, іноді вибирається в театр, який пристрасно любить, плюс підробляє кілька годин в тиждень в дитячій музичній студії.

Працює більше, звичайно, для тонусу і для того, щоб бути на людях, ніж за гроші. На життя Ніна Борисівна намагається дивитися з інтересом і бути оптимісткою.

У Ніни Борисівни чоловік, з яким прожито найкраща частина життя і зараз в літньому вже віці, в родині панує взаєморозуміння, повага і любов; а ще двадцятивосьмилітній син Микита. Правда, чоловік Ніни Борисівни для сина не рідний. Синові було три роки, коли від них пішов його рідний батько і п’ять, коли в сім’ю прийшов вітчим.

Втім, «хлопчики», як ласкаво кличе своїх чоловіків Ніна Борисівна, з першої хвилини вважають один одного рідними. Більше дітей мати Ніна Борисівна не могла, тому вони з чоловіком весь батьківський запал і любов вклали в сина Микиту. Вчили, розвивали, любили навперебій – як більшість батьків.

Микита – розумний, спортсмен, працює, живе окремо з дівчиною Оленою.

Відносини у Ніни Борисівни і Олени… ну, напевно, ніякі – так буде вірніше за все. І причиною тому курйозний випадок: буквально напередодні їх офіційного знайомства, ще не знаючи «майбутню свекруху» в обличчя, Олена… обклала Ніну Борисівну триповерховим матом в черзі в супермаркеті. Ну ось так вийшло – в житті буває всяко.

Невідомо, згадала цей випадок Олена, дізналася вона Ніну Борисівну через пару днів, коли прийшла з Микитою знайомитися до його мамі, але Ніна Борисівна впевнена, що помилка виключена.

Тому відразу поставилася до дівчини якось прохолодно, втім нічого не пояснюючи – навіщо? Тоді ніщо особливо не віщувало, що у сина це серйозно та й сенсу не було особливо розбиратися в ситуації, до чого після бійки кулаками махати?

Втім, ставлення Ніни Борисівни до дівчини помітили всі.

Ну і витлумачили, звичайно, як ревнощі: мовляв, синочок виріс, а мамі просто не хочеться усвідомлювати цей факт. Ніна Борисівна і не сперечалася – просто якось відразу звела спілкування з Оленою до мінімуму.

– Чому ти її так не любиш? – питав Ніну Борисівну чоловік.

– Нехай її Микита любить! – жартувала Ніна Борисівна. – Моя любов їй не потрібна…

…Нещодавно Ніна Борисівна з чоловіком ходили на день народження до рідні. Вечір був чудовим. Тільки ось в кінці сестра підсіла з питанням:

– Як Микита, нікого ще не чекає? Коли внуки будуть?

– Та ти що, Марино, які внуки? – засміялася Ніна Борисівна. – Розумні люди спочатку одружуються, а вже потім і про потомство замислюються…

– Ти що, жартуєш чи що? – після хвилинної затримки дивно подивилася на Ніну Борисівну сестра. – Що значить «спочатку одружуються»? Він же у вас одружений вже, ви що, не знаєте? Восени їздили кудись за кордон, там і весілля було. А тут тільки в загс сходили. Ні, ви що, правда не знали???

Виявляється, знали всі, крім батьків. Ніна Борисівна з чоловіком в шоці вже кілька тижнів – ну як же так?

Хоча б сказати щось можна було? Довести до відома? Ну не вороги ж йому батьки. Сварити поперек порога б точно не стали.

– А тому що Олена тобі не подобалася ніколи! – сказав син у відповідь на мамин питання. – Не хотіли псувати настрій ні тобі, ні собі. Це наша справа, хіба ні? Ну ось ви дізналися, що змінилося щось? До чого трагедії?

Але переконати себе, що все нормально, Ніна Борисівна з чоловіком чомусь не можуть. Хоча аргументів на питання «А чо такого?» – ніби як теж немає.

Крім того, що «так не робиться в нормальних сім’ях і починати життя з обману не справа».

Найбільше переживає чомусь вітчим: мовляв, гаразд мені не сказав, я йому чужий по суті, але – матері???»

Хоча який він йому чужий? Ростив, виховував, на руках носив… Вітчим серйозно ображений.

Найголовніше, до сина немає тепер довіри. Не сказав, значить обдурив, а якщо встав на шлях обману, тепер тільки і чекай, які новини дізнаєшся ще…

Ніна Борисівна з чоловіком дарма накручують себе і ситуація цілком нормальна?

Фото – ілюстративне.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page

facebook