fbpx

В чому причина ймовірного блокування виплат по допомозі безробітним? І чи зможе держава фінансово та організаційно витримати наплив громадян, що позбулися праці та заробітку, а також надати їм необхідну підтримку?

Зайняті неформально не можуть претендувати на допомогу, але цим врятують Фонд загальнообов’язкового  соціального страхування на випадок безробіття від дефіциту.

Сьогодні офіційно безробітним українцям почали переносити планові візити в відділеннях Державної служди зайнятості. У зв’язку з прив’язкою нарахувань коштів до дати останнього відвідування Центру зайнятості, це автоматично відстрочило планові виплати з безробіття.

Однак проблема з виплатами не з`явилася б на порядку денному, якби не затримка в утвердженні Кабміном нормативно-правових актів нового порядку роботи ДСЗ на випадок надзвичайної ситуації.

Затримка Кабміну з затвердженням змін в порядок надання Держслужбою зайнятості (ДСЗ) послуг безробітним під час карантину привела до тимчасового блокування виплат по допомозі.

Відкладання урядом з позаминулого тижня бюрократичних формальнотей призвели до зависання питання про терміни грошових нарахувань для 376 тисяч осіб. Але це далеко не найскладніше завдання, яке належить вирішити владі у боротьбі з безробіттям.

Вже незабаром число українців, які позбулися заробітку, може значно зрости як на офіційному ринку праці, що ризикує призвести до дефіциту бюджету Фонду загальнообов’язкового соціального страхування на випадок безробіття, так і, що куди серйозніше, серед неоформлених працівників. Згідно з приблизними підрахунками, через введені обмеження без стабільного доходу вже залишилися близько 500-700 тисяч чоловік.

Ресурс UBR.ua з’ясовував, чи зможе держава фінансово та організаційно витримати наплив громадян, що позбулися праці та заробітку, а також надати їм необхідну підтримку.

Встановлений на сьогодні порядок передбачає, що для отримання виплати безробітному лише потрібно підтвердити свій статус будь-якими засобами дистанційного комунікації, пояснювала про підготовлені зміни ще 20 березня директор Держслужби Ольга Макогон. Відзначимо, що для “новоприбулих” безробітних кошти за таким порядком повинні нараховуватися не після восьмого, а вже з першого дня реєстрації, і без прив’язки до відсутності або наявності підходящої роботи.

Очікувалося, що відповідні нововведення повинні були бути прийняті Кабміном минулого тижня, однак порядок денний на себе перетягнули інші питання. Відсутність рішення викликала складності в роботі між Центральним апаратом ДСЗ і його регіональними філіями.

Так, незважаючи на “сигнал” від керівництва до рішення Кабміну продовжувати роботу в штатному режимі, а всі спірні моменти трактувати на користь безробітного, розповіло UBR.ua джерело в ДСЗ, в особистих бесідах з клієнтами кар’єрні консультанти часто суперечили вказівкам зверху, і, як неодноразово скаржилися клієнти служби в соцмережах, прямо заявляли їм, що виплат до закінчення карантину чекати не варто.

Дану інформацію згодом довелося розвінчувати директору ДСЗ Ользі Макогон, підтверджуючи, що виплати в карантинний період припинені не будуть.

На скільки зросте число безробітних в україні?

Згідно з оцінками екс-міністра економіки Тимофія Милованова, до кінця 2020 року кількість непрацевлаштованих українців може зрости з 1,5 млн до 2 млн чоловік. Звільнення за його прогнозами торкнуться в основному неформально зайнятих в ресторанно-готельному бізнесі, торгівлі, а також інших видах діяльності, на які поширюються введені урядом обмежувальні заходи.

Дмитро Кругліков,

Джерело

Фото – Об’єктив

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page