fbpx
життєві історії
В мами тоді був ювілей – 50 років! Гостей зібралося досить багато, але святкувала мама дома. В одну мить я побачила, як Микола, з яким я зустрічаюся, став на одне коліно, і простягнув каблучку. Не в силах вимовити й слова, я просто махнула головою, і відійшла в сторону. Повернувшись додому я не побачила жодної його речі. – А чого ти чекала?, – сказала мама Колі, – він знає собі ціну, а ти привселюдно взяла і його принизила

В мами тоді був ювілей – 50 років! Гостей зібралося досить багато, але святкувала мама дома. В одну мить я побачила, як Микола, з яким я зустрічаюся, став на одне коліно, і простягнув каблучку. Не в силах вимовити й слова, я просто махнула головою, і відійшла в сторону. Повернувшись додому я не побачила жодної його речі. – А чого ти чекала?, – сказала мама Колі, – він знає собі ціну, а ти привселюдно взяла і його принизила.

***

Це був ювілей її мами. Купа гостей, тьма родичів, сила-силенна колег. Іменинниця запросила навіть батьків Миколи, з яким Леся рік зустрічалася і цілих два місяці прожила під одним дахом.

– Коли він дістав коробочку з каблучкою і встав на одне коліно, наші батьки не здивувалися. Мабуть, були в курсі його планів. Я розгубилася: і ганьбити відмовою його не хотілося, але, з іншого боку, я була не настільки в ньому впевнена, щоб погодитися, – розповідає Леся.

В результаті дівчина зважилася і похитала головою, будучи не в силах вимовити негативну відповідь. Микола залишив коробочку на її столику і пішов з ювілею тещі, що не відбулася.

Розмови дома не вийшло: коли Леся повернулася додому, в їх орендованій квартирі не було навіть натяку на присутність чоловіка. Телефон Колі був недоступний, а його друзі і близькі були не в курсі його місцезнаходження.

– Ну і правильно що пішов! – заступилася за Миколу його мама, коли Леся їй зателефонувала в пошуках свого ненаглядного.

– Люди зустрічаються, люди закохуються, одружуються. А якщо не одружуватися, то навіщо все інше? Ти його зганьбила. Якої реакції очікувала? Шукай тепер і вибачайся!

– У фільмах, коли герой отримує відмову на пропозицію руки і серця, він починає зі шкури лізти, щоб “ні” перетворилося в “так”. Справжній чоловік знайшов би спосіб умовити! – застерігали Лесю подруги.

– А ти як хотіла? Чоловіки – створення ніжні й ранимі. Почекати тобі треба, він охолоне, заспокоїться і повернеться! – вставила свої п’ять копійок мама дівчини.

Леся вирішила скористатися порадою матері і стала чекати. Тільки не дочекалася: при випадковій зустрічі, що відбулася через пару тижнів після пам’ятного ювілею, Микола пройшов повз Лесю, зробивши вигляд, що вони не знайомі.

Зараз Леся заміжня. Ні, не за Миколою. Образа молодої людини на відмову виявилася настільки сильна, що свою колишню пасію він не хоче знати і по сей день.

Зате, пам’ятаючи про наслідки відмови на попередню пропозицію, каблучку від нинішнього чоловіка Леся прийняла відразу. Хоча, на момент другої в житті дівчини пропозиції руки і серця, пара зустрічалася всього пів року.

– Хіба мало, теж би взяв і пішов. Це я зараз розумію, що той випадок з Миколою доля послала мені в якості уроку. Добре, що відмовила. А то погодилася б, і не зустріла своє щастя, – посміхнулася Леся.

Все, що не робиться, – все на краще. Чи не так?

Фото ілюстративне, з вільних джерел

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page