fbpx
Суспільство
В ОП дали чітке роз’яснення, за скільки часу учні та вчителі мають дістатися укриття, якщо його немає у школі чи садочку. Це важливо сьогодні зати і враховувати всім, хто вирішує, чи буде ваша дитина вівдвідувати виховний заклад чи заклад освіти у новому навчальному році 2022-23

В ОП дали чітке роз’яснення, за скільки часу учні та вчителі мають дістатися укриття, якщо його немає у школі чи садочку.

Це важливо сьогодні зати і враховувати всім, хто вирішує, чи буде ваша дитина вівдвідувати виховний заклад чи заклад освіти.

Як відомо, у новому навчальному році 2022-23 в українських школах зможуть проводити очне навчання лише за наявності укриття.

Керівник Офісу президента Кирило Тимошенко заявив, що максимальний час для учнів та вчителів, щоб дістатися до найближчого сховища не має перевищувати 10 хвилин.

“Школи, куди підуть діти по всій Україні визначатимуться в залежності від безпекової ситуації в регіоні.

У приміщеннях мають бути обладнані укриття, якщо в самій школі такого не передбачено – то укриття має бути в 10 хвилинній доступності”, – сказав він.

У вимогах до укриттів у навчальних закладах, які розробило Міністерство освіти спільно з Державною службою з надзвичайних ситуацій, зазначено, що воно має розташовуватися від закладу освіти на відстані до 100 метрів або безпосередньо в освітній будівлі.

У випадку повітряної тривоги учні та вчителі повинні якомога оперативніше дістатися до нього.

Проте у будівельних нормах до навчальних закладів немає окремих вимог щодо розташування укриттів. Тому допускається відстань у 500 м від закладу освіти.

Обладнання укриття повинно бути розраховано на перебування учнів та викладачів не менше, ніж на 48 годин.

Тому там має бути не лише водопостачання, запас питної води та аптечки, але й Wi-Fi та місця для сну.

Ось такі умови мають бути забезпечені державою, щоб наші діти мали змогу відвідувати школи чи садочки.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, Ibilingua.com.