Живу я маленькому селі, де всі один про одного все знають. Тому я завжди дбала про те, щоб у мене все було ідеально.
З чоловіком виховали двох дітей, сина Юрія і дочку Уляну.
Наша дочка коли вийшла заміж, то пішла жити окремо, чоловік їй дістався, як то кажуть, з грошима. Купили вони собі двокімнатну квартиру, зробили гарні ремонти, тай гарно собі живуть. До мене приїжджають час від часу, але в більшості кличуть мене до себе.
Я за дочку рада, що їй так пощастило в житті. Всім своїм подругам хвалюся, як її чоловік любить. Їсти вони готують разом, ні в чому їй не відмовляє, цього літа навіть на море закордон її відправив, аж на цілий тиждень, то така задоволена приїхала, не могла мені натішитись.
А ось син мені недавно невістку привів, восьма ранку, вже півні піють, сонце високо, а вона ще в ліжку спить.
То де таке видано, а сніданок чоловікові хто буде готувати? Тай в селі роботи вистарчає. Якраз огірки пора законсервувати на зиму, цибулю зірвати, то вона не думає про те, чим зимою чоловіка годувати буде.
Я сама жіночка побожна, до церкви за годину швидше йду, щоб встигнути помолитись перед службою, тай з людьми поспілкуватись. Кажу своїй невістці: “Завтра неділя, так собі розплануй, щоб перш ніж до церкви піти, маєш їсти наварити, а в нас заведено так, ще здавна, що на неділю обов’язково мають бути вареники зі шкварками і борщ червоний”.
Мені вже з хати потрібно виходити, а невістка і не думає мені сніданок давати.
Приходжу на кухню, а вона там вівсянки з фруктами наварила, та хіба то їжа на неділю? Після цього я вже до церкви накручена пішла.
Кажу сину, що з такою жінкою він скоро мені схудне, нехай щось робить з нею, бо я так довго терпіти не зможу. Або нехай забираються жити окремо, щоб мене в селі не зганьбити.
Жіночки з нашого села організували поїздку до Зарваниці на Хресну Дорогу, я вже й невістку зі собою взяла, думаю поїде трохи, помолиться, може розум до неї трохи прибуде.
То краще б я її з собою не брала, вона мене перед жіночками зганьбила. Ми по черзі читали молитви, а вона, виявляється, не знає як молитися “Царю Небесний”. Та я горіла зі встиду, а Зенька мене питає: “Звідки я таку невістку взяла?”
Я кажу: “Зень, не питай, обкрутила мого сина, видно батьки не дуже її вихованням переймались. На роботу не ходить, сидить цілими днями в комп’ютері і мені говорить, що їй за це гроші платять”.
Вона думає, що я стара і не мудра, та я ще розуміюсь, щоб гроші заробляти то треба наробитись. Син цілий день на будові важко працює, а вона в хаті сидить.
Я вже готова до свахи дзвонити, що то за дочку вони виховали, що вона нічого не знає і на роботу не хоче їхати.
Можливо ви мені порадите, як невістку привчити до роботи?
Автор – Успішна Емма
Текс підготовлено на основі реальної історії. Фото лише для ілюстрації. Імена змінено.
У вас є подібний досвід? Довірте нам свою історію!
Передрук заборонено!
Недавні записи
- Свого сина Галина Петрівна не виховувала. Принесла “в подолі” і віддала своїй мамі. Мій чоловік виріс такою чудовою людиною завдяки бабусі. Дай Бог їй здоров’я. І коли в нас народилася дитинка, свекруха, яка вела не дуже гарне життя, почала мене вчити, як виховувати Миколку. Бо бачте, він мені колись на голову вилізе. – Надто сильно ти про нього піклуєшся. Самостійним він ніколи не стане!
- До сина на ювілей з пустими руками я не йшла. В невістки маленька дитина, і вона відразу ж попередила, що всю гостину вона буде замовляти. Ну, думаю, скільки там тих суш в коробочці. Я стала ні світ ні зоря, котлет насмажила, олів’є приготувала, огірки і помідори вквасилися. – Ви сідайте на диван! З хвилини на хвилину має доставка під’їхати. – Та чого чекати! В мене все є. – Я давай витягати продукцію з сумки. Я ж і подумати не могла, що невістка так на це відреагує. Відтепер буду на гостину до них йти, як пані: телефон в сумочку і все!
- Свекруха моя знову умудрилася вчудити! Ну скільки пояснювали, просили людину – все одно своє гне. Ось і зараз. Але вона весь час забуває про це прохання, ну або навіть абсолютно свідомо ігнорить його. Притягла дитині розумний телефон, який, само собою, у малого вже є
- Оскільки у нього за містом невелике господарство, є живність – коза. кури-качки – та город, його дні з коханою жінкою мають бути дуже насиченими. Підйом із самого ранку. Потім робота. Догляд за тваринами та майбутнім урожаєм. Неспішно, без фанатизму. Але щоб аж до обіду. Потім невелика перерва й знову працювати – все, як у наших предків. Вони роботи не боялися і жили сто років. Моя квартира в центрі Луцька йому як п’яте колесо
- Учора моя невістка Олена мала 36 років. Та я поїхала у місто до дітей на два дні раніше – щоб усе їй допомогти, разом приготувати всілякої домашньої смакоти – голубців, завиванців, холодцю, перців нафарширувати, торт спекти, млинців з сиром солодких . Привезла з села всього свого – курку, качку свої, свининки на холодець купила в сусідів, яєць – теж своїх, мочка і сиру, тільки зробила. Ну й овочів-фруктіва, само собою. Ледве доперла все маршруткою! А сьогодні вже поїхала зранку додому, наплакалася всю дорогу і заспокоїтися не можу – ну так прикро! Ну хіба так можна??? Все запхала в холодильник і не глянула. А відмітили – просто сором