fbpx
життєві історії
В свої двадцять вісім Марія була матір’ю чотирьох дітей. Всі дивувалися поведінці Володі, а ще більше її. Через раннє заміжжя та материнство жінка не здобула ніякої освіти, тому кардинально міняти своє життя вона боялася. Повертатися в село до матері, також не варіант. Володя розумів, що дружина ніде не дінеться, і користав моментом

В свої двадцять вісім Марія була матір’ю чотирьох дітей. Всі дивувалися поведінці Володі, а ще більше її. Через раннє заміжжя та материнство жінка не здобула ніякої освіти, тому кардинально міняти своє життя вона боялася. Повертатися в село до матері, також не варіант. Володя розумів, що дружина ніде не дінеться, і користав моментом

16 років тому Марія вийшла заміж за Володю. Їй було 18 років, а йому 28. На той час Володя був розлучений. Марія жила в селі за Києвом, а Володя – в центрі столиці в однокімнатній квартирі зі своєю матір’ю.

Після весілля Марія переїхала до чоловіка в Київ. Не скажу, що зі свекрухою у молодої невістки відразу склалися дружні стосунки, але мати Володі відразу попросила, щоб Марія перейшла на “ти” і називала мамою.

У перший же рік заміжжя Марія вже носила під серцем дитя. Володя став частенько приходити додому “веселий”. І в одній з лайок навіть дав зрозуміти, що він тут головний.

Через 15 років шлюбу, можна зробити висновок, що це був не “дзвіночок”, а “дзвін”, який не варто було ігнорувати. Але Володя вибачався, казав, що шкодує і такого більше не повториться, і Марія пробачила його. Відразу після народження першого малюка, Марія знову була при надії.

Відносно дружини у Володі з’явилася ревнощі. Суперечки почастішали. Але Марія не мала на це часу, бо виховувала крихітну донечку і турбувалась про малюка, який готувався з’явитися на світ.

Вона була молода, у неї не було роботи. Та й через своє раннє заміжжя і материнство у неї не було часу на освіту. Так, вона могла виїхати до мами, але сідати їй на шию вона не хотіла. Так, змирившись зі своїм життям, Марія продовжувала народжувати.

До 28-ти років Марія народила чотирьох дітей. Звичайно, у чоловіка були просвітління, любові і турботи про дружину. У такі моменти Марія сподівалася, що їх відносини починають налагоджуватися. Але короткі щасливі миті змінювалися ревнощами і дивною поведінкою Володі.

Чоловік був впевнений, що дружині нікуди йти, і тим більше, без дітей вона нікуди не дінеться, а згодом і зовсім став виганяти її з дому.

Іноді вона їхала на ніч до мами, іноді – до подруги, але на наступний день поверталася до дітей і мирилася з чоловіком. У якийсь момент вона зрозуміла, що не може так більше жити. Вивчилася на бухгалтерських курсах, влаштувалася на роботу. Зарплата у молодого фахівця була невисока, але достатня, щоб відчути впевненість в собі, своїх здібностях.

Коли Володя знову в ніч прогнав дружину, вона поїхала до подруги. Марія була сповнена рішучості, більше не повертатися до чоловіка, орендувати житло і забрати дітей. Подрузі прийшло в голову подзвонити знайомим, які як раз здавали квартиру, в тому районі, де жила і працювала Марія.

Марія, не роздумуючи, погодилася на орендну плату, хоча та була й не мала. Але моральний спокій її хвилював більше. До того ж, мама Марії погодилася допомогти дочці невеликим щомісячним внеском.

Так, Марія, вже через кілька днів зібрала дітей і переїхала з ними, в хоч і орендовану, але в квартиру, з якої її вже ніхто не вижене. Через місяць вона подала на розлучення. 34-х річна Марія вже рік дихає свободою і не розуміє, чому не виходило розлучитися з чоловіком ще, як мінімум, 10 років тому.

Кому потрібне таке життя… Краще вже одній з дітьми…

Фото ілюстративне – images.unsplash

Сподобалась стаття? Поділіться з друзями на Facebook

You cannot copy content of this page

facebook