fbpx
життєві історії
В тітки, маминої рідної сестри, в неділю був день народження. Вона, як і вся наша чимала родина, знала, що мама нам з сестрою заповіла свою трикімнатну квартиру. – І для чого Марія весь цей цирк влаштувала? В голові не вкладається! Вона ж прекрасно знала, що Юля одна, без чоловіка дитину виховує, а Павло, як сир в маслі з дружиною купається. Їм ці гроші за оренду, як капля в морі, а сестру вони б виручили

В тітки, маминої рідної сестри, в неділю був день народження. Вона, як і вся наша чимала родина, знала, що мама нам з сестрою заповіла свою трикімнатну квартиру. – І для чого Марія весь цей цирк влаштувала? В голові не вкладається! Вона ж прекрасно знала, що Юля одна, без чоловіка дитину виховує, а Павло, як сир в маслі з дружиною купається. Їм ці гроші за оренду, як капля в морі, а сестру вони б виручили.

Щиро кажучи, чоловік був дуже здивований, коли його мати написала заповіт на нього та сестру на двох. — каже 40-річна Оксана. – Він думав, що мати все відпише Юлі. Вона одна ростить сина, постійно їй бракує грошей, а нам на хліб з маслом вистачає. Навіть не хотів йти для оформлення спадщини. А я наполягла. Він не хотів з роботи йти. Він же такий педантичний.

Всього з майна у мами була тільки трикімнатна квартира. У звичайному старому будинку, у передмісті столиці та й ремонту там ніякого. Так що квартиру їм потрібно було ділити на двоє. Про це я вже згадувала. Переговоривши з сестрою вони вирішили її здавати. Ось так упродовж трьох років і здають її. Підшукали квартирантів. Гроші навпіл. У результаті по сім тисяч вийшло.

Для Павла, чоловіка Оксани, дана сума – копійки. Він ці гроші навіть не помічає. Має гарну зарплату. І навіть криза на ньому не позначилася.

У нього із дружиною є двоє діток. Крім тієї частини квартири, яка їм дісталася у спадок, у них простора 4-х кімнатна квартира у столиці, 2-х кімнатна у Львові та дача у передмісті. У кожного по автівці, рахунок у банку. Діти навчаються у приватному коледжі. А на репетиторів йде більше, ніж вони мають від оренди квартир.

І тут недавно вони поїхали до тітоньки на день народження, де збиралися всі родичі. І зайшла розмова про цю квартиру. Вони сказали всім, що її здають разом. Усі були дуже здивовані. Тітонька сказала після того, що міг би Павло ці гроші залишити сестрі. Уявляєш? У нього грошей кури не клюють, у золоті купаються, а сестра в обносках ходить.

Юля, сестра чоловіка Оксани, справді живе більш ніж скромно. І якщо бути чесними до кінця, то, крім доходу від здачі квартири, у неї більше нічого немає. Юля розлучена, має дев’ятирічного син і живуть вони на території колишнього чоловіка. За це він не сплачує аліменти колишній дружині. І всі знають, що вони бідують.

Іноді колишній чоловік дає кілька тисяч синові. Але це не часто буває. Подавати на аліменти немає сенсу, тоді вони опиняться на вулиці. І що тоді.

Я особисто не можу зрозуміти, чим сестричка моя думала, коли ділила свою спадщину. — журиться тітонька Юлі та Павла. — він — багатій, а вона буквально бездомна і бідна. Навіщо навпіл? Могла б відписати квартиру доньці.

Тільки таке було рішення матері. От і все. У сина Юлі є певні нюанси зі здоров’ям. Він погано вчиться. Так що працювати, як усі звичайні люди, Юля не може. Іноді вона підробляє різними способами, тільки доходу з цих підробітків мінімум. Та й взагалі через кризу вони звелися до нуля. Так що вони бідують.

Але Юля оптимістично налаштована. Не зневіряється. Щаслива, що не голодують.

Вони з братом не сперечаються, іноді той дарує племіннику щось дороге, ходить до них у гості, бере на море. Але гроші від оренди квартири бере собі. Не нехтує. Навіть самі квартиранти кладуть квартплату на різні рахунки. Ось так.

З одного боку, Павло зовсім не жадібна. Але чим він керується у цій ситуації — незрозуміло.

Що скажете з цього приводу?

Фото ілюстративне