fbpx
Політика
В Україні відповіли на бажання РФ розірвати Договір про дружбу, щоб не визнавати кордону

Український дипломат вказав на норму міжнародного права, яку не зможе змінити навіть Путін.

Навіть якщо Росія вийде з Договору про дружбу, співробітництво і партнерство з Україною, то вона все одно повинна буде поважати українські кордони, як про це йдеться в Віденської конвенції про право міжнародних договорів 1969 року.

Про це розповів “Обозревателю” надзвичайний і повноважний посол України, екс-представник в Раді ООН з прав людини Володимир Василенко.

Він вважає повною нісенітницею розмови в Росії про денонсацію Договору, тільки щоб не визнавати українські кордони (в які входить Крим). Хоча глава МЗС РФ Сергій Лавров запевнив, що поважає територіальну цілісність України.

Читайте також: ПРОЇЗД В МАРШРУТКАХ ЗНОВУ ПОДОРОЖЧАЄ: КОЛИ І НА СКІЛЬКИ

“З точки зору права це взагалі нісенітниця. Вони і так не визнають ніяких кордонів – вони навіть не визнають право України на існування. Для них міжнародне право не указ, вони роблять те, що їм заманеться”, – сказав Василенко.

Дипломат зазначив на Віденську конвенцію про право міжнародних договорів 1969 року, в якій вказується, що розірвання договору в односторонньому порядку не звільняє ініціатора денонсацію документа від визнання міжнародних кордонів держав.

“Це загальновизнана норма міжнародного права, і її не може змінити ні Затулін (член комітету Держдуми РФ), ні Держдума, ні Путін. Росія і зараз порушує кордону України. Навіть якщо вони пред’являть нам якісь претензії після розірвання договору, ці претензії все одно будуть неправомірними”, – підкреслив він.

Василенко вважає, що Договір потрібно було анулювати раніше, так як в 1-й статті йдеться про те, що Росія – стратегічний партнер України.

Нагадаємо, ще в 2016 році міністр закордонних справ України Павло Клімкін розповідав про подальшу долю договору між країнами. За його словами, Росія порушила всі ключові положення цього договору.

Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією і Україною, в якому закріплювався принцип стратегічного партнерства, визнання непорушності існуючих кордонів, поваги територіальної цілісності та взаємної зобов’язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці один одного, був підписаний в 1997 році.

У 2008 році угода була автоматично продовжена на 10 років. Тобто в цьому році закінчується термін дії договору.