fbpx

В Україні з жовтня хочуть запустити швидку пенсійну систему: на кого вона розрахована

В Україні готують швидкий запуск накопичувальних пенсій – вже з жовтня цього року українці повинні будуть вибирати пенсійні фонди для внесення внесків, а з початку 2021 року почнуть збирати пенсії.

Відповідні норми прописані в новому законопроекті від Мінсоцполітики.

Правда, нововведення торкнуться не всіх. Накопичувати собі на пенсії поки пропонують тільки громадянам не старше 35 років з числа списку претендентів на пільгові пенсії.

Йдеться про так званих списки №1 і №2.

У них входять ті, хто працює на шкідливих і важких виробництвах, зокрема, металурги, шахтарі, працівники феросплави і трубних підприємств, енергетики, хімічної промисловості та ін. Всього в переліку більше сотні різних спеціальностей. Решта українців можуть приєднатися до програми на добровільних умовах.

Новий законопроект націлений виключно на громадян, яким на момент вступу закону в силу (з 1 січня 2021 роки) ще не виповниться 35 років. Тобто, на тих, у кого залишається час, щоб накопичити на більш-менш пристойну пенсію.

Всього буде три пенсійних програми.

Програма №1 розрахована на працівників, які зайняті повний робочий день (не менше 80% часу) на роботах з особливо важкими і шкідливими умовами (за списком №1). За цією програмою людина може розраховувати на виплати при досягненні 50 років.

Програма №2 прописана для працівників з пільгового списку №2, а також трактористів-машиністів сільськогосподарських підприємств, машиністів будівельних і вантажних машин, працівник текстильних виробництв, водіїв міського пасажирського транспорту, доярок, свинарок.

Вона дає право на отримання пенсійних виплат з 55 років.

Програма №3 – для “добровольців”. Вона дозволяє збирати собі на пенсії, але не самостійно, а за умовами колективних договорів з роботодавцями. Виплати починаються з 55 років.

Важливий нюанс – з працівників не стягуватимуться пенсійні внески. Платити стануть тільки роботодавці.

Для цього їм збільшать ЄСВ – на 3-15% в залежності від спеціальностей застрахованих осіб (для найшкідливіших спеціальностей, скажімо, шахтарів – на 15%, для менш шкідливих на 7%, для найменш шкідливих, скажімо, свинарок, доярок і ін. – на 3%). Тобто, роботодавці будуть платити ЄСВ не 22%, як зараз, а 25-40%.

У випадку з пенсійною програмою №3, для добровільних учасників, відсоток підвищення ЄСВ буде окремо обумовлюватися в колективних договорах.

Джерело – http://newformat.info

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, з відкритих джерел.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page