fbpx
Суспільство
Валерій Харчишин розповів про своє ставлення до Анатолія Анатоліча, Потапа та Monatik, які під час війни живуть за кордоном: “Їх можна зрозуміти. Можливо, цей страх можна пояснити. Можливо, вони роблять це заради дітей”

Валерій Харчишин розповів про своє ставлення до Потапа та Monatik, які під час війни живуть за кордоном: “Їх можна зрозуміти. Можливо, цей страх можна пояснити”.

Фронтмен українського гурту “Друга ріка” Валерій Харчишин в інтерв’ю, яке 11 червня вийшло на “24 каналі”, відповів на запитання про своє ставлення до українських співаків Потапу та Monatik, які до війни залишили Україну, але не повертаються назад.

У своєму питанні журналісти також згадали багатодітного батька, українського ведучого Анатолія Анатоліча, який після нападу РФ на Україну разом із сім’єю спершу переїхав до Франції, а потім повернувся до України.

За словами Харчишина, він не може звинувачувати своїх колег-чоловіків у тому, що вони під час війни продовжують жити та працювати за кордоном.

– З Monatik зустрічався у Польщі, коли ми були там із концертами. Він також організовує якісь концерти, допомагає. Можливо, цей страх можна пояснити. Можливо, вони роблять це заради дітей. Я не можу звинувачувати, їх можна зрозуміти. Але можна було залишити дітей у безпеці та приїхати. Так вчинив я. Дітей з мамою відвіз за кордон та повернувся, – розповів Харчишин.

Нагадаємо,  Президент України Володимир Зеленський оголосив військовий стан уранці 24 лютого, після початку вторгнення російських військ в Україну. Того ж дня президент оголосив в Україні загальну мобілізацію на 90 діб.

Рада продовжувала військовий стан уже двічі – у березні та квітні. 22 травня парламент продовжив воєнний стан до 23 серпня. Воно має на увазі заборону на виїзд за кордон чоловіків призовного віку, крім особливо обумовлених умов.

18 травня на сайті президента України було зареєстровано петицію авторства Олександра Гурімова, яка вимагала скасувати заборону виїзду чоловіків за кордон під час воєнного стану. 21 травня вона набрала необхідні для розгляду президентом 25 тисяч підписів.

20 травня Кабінет Міністрів України вніс зміни до порядку виїзду за кордон для чоловіків призовного віку, розширивши перелік тих, хто може виїжджати з країни.

22 травня Зеленський, коментуючи її, сказав: “Я, напевно, не до кінця розумію, до кого ця петиція. До мене? Чи, може, ця петиція має бути адресована батькам, які втратили воїнів, які ціною свого життя захистили Україну, ту чи іншу область, яке місто?”

А ось радник міністра внутрішніх справ Віктор Андрусів запропонував дозволити українцям-чоловікам виїжджати з країни під час воєнного стану після внесення страхового внеску.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, з відкритих джерел.