Два тижні тому я покликала дочку й сина, щоб розповісти свої плани: я їду жити в будинок для людей похилого віку, але в приватний.
Мої діти, син і дочка, давно мають свої сім’ї, у них своє життя, свої турботи. А я не хочу нікого обтяжувати на старості років. У своїх дітей я з чоловіком вклала всі гроші, всю молодість та вільний час.
У мене є дочка та молодший син. Я подбала про те, щоб вони здобули хорошу освіту і мали змогу отримувати гідну оплату за свою працю в майбутньому.
Коли моя дочка вийшла заміж, вона народила внучку, а потім і порадувала звісткою про другу дитину. Ми дуже чекали на появу другого онука на світ, я у всьому підтримувала дочку.
Але сталося горе: не стало мого чоловіка. Мені в цей час було нелегко, але я не показувала цього заради доньки.
Після весілля донька із чоловіком переїхали до квартири моєї мами. Вони там зробили ремонт, облаштувались. За кілька років я віддала синові, який збирався одружитися, квартиру своєї свекрухи.
На той час я здавала житло, щоб отримати додаткові гроші, але благополуччя сина мене турбувало більше, ніж власне, тому я виселила квартирантів заради родини сина.
Всі документи на нерухомість усі були оформлені на мене. Так колись вирішив мій чоловік, а я не стала нічого міняти після того, як його не стало.
Вже кілька років я на пенсії. Я працювала до останнього, а зараз у свої 78 років хочу відпочити. Зважаючи на все, діти доглядати мене не будуть, їм зараз не до того.
Дзвоню дочці – вона зайнята, попросила сина відвезти мене до лікаря, він сказав викликати таксі. Тоді я набрала зятя, він теж має машину, і він, зрозуміло, теж зайнятий до пізнього вечора. Дочка сказала, що може викликати мені таксі, а в результаті мене підвезла молода сусідка, коли побачила, що я ледве спускаюся сходами.
І ось після цього випадку я прийняла зважене рішення.
Я хочу подбати про свою старість, раз у дітей до цього руки не доходять. Подруга розповіла, що в будинках для людей похилого віку на безоплатній основі погано поводяться з пенсіонерами, та й хто мене туди візьме за наявності рідних людей. Подруга порадила розглядати платні варіанти. Там і умови кращі, і персонал турботливий і привітний.
У неділю я зібрала своїх дітей із дуже важливої розмови. Я сказала, що вирішила переїхати до пансіонату, який вже знайшла в Київській області, але для цього доведеться продати все своє майно. Діти образилися на мене і сказали, що так батьки не роблять. Мовляв, час такий, а їх на вулицю виселяю!
А що робити, якщо я залишилася зовсім одна, без догляду? Діти відвідують мене двічі на місяць, а весь цей час я сиджу вдома біля вікна і думаю, що буде далі? Невже я наодинці проведу решту днів? У будинку для літніх людей хоча б є, з ким поговорити. Там такі самі самотні, як і я. Невже я не маю права на гідну старість?
Діти кажуть, що вони мені допомагають усім, що можуть. Але це не замінює людського спілкування! Я б собаку чи котика завела, але вже не вистачає здоров’я їх доглядати. І якщо пансіонат – це єдиний варіант гідної старості, то готова пережити образу невдячних дітей. А вони, якщо розумні, приймуть мій вибір і зрозуміють.
Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.
Фото ілюстративне, спеціально для Ibilingua.com
Недавні записи
- Ми купили свекру теплу сорочку і три пари шкарпеток, для мами торт і парфуми і поїхали. Та в селі нас чекав сюрприз у вигляді Орисі і дітей. Виявляється, Орися, як повноправна невістка, розгулювала по подвір’ї з телефоном і знімала, як вона казала, “контент”. Ми привіталися і я пішла до свекрухи. Ви собі не уявляєте, яким поглядом вона на мене зиркнула, а потім сказала: “Іноді люди розходяться на деякий час, а потім знову сходяться”. І це вона сказала жінці, яка стоїть перед нею з величезним пузом
- Ввечері я вийшла у двір, а там морозище під п’ятнадцять градусів. Налякалася я і пішла в котельню, ще дров підкинути, в чоловіка нічна зміна, діти вже лягли відпочивати, а я переживала, щоб вода в трубах не замерзла. А тут наш собака вірний, дружок Чарлі, як шмигнув на м’якеньке крісло і не захотів виходити. Та й я не виганяла його, пошкодувала, щоб не змерз. Якби я тільки знала, що то ніч на Андрія, і що нам збитки зроблять, я б навпаки Чарліка залишила на сторожівці
- Після того, як дочка вийшла заміж у Польщі, а мені стало дуже важко, я зібрала всі гроші на той квиток у Краків і стала жити з дочкою і зятем під одним дахом в будинку. Але ось я в своєму меленькому селі. Ніколи не думала, що рідна дитина виставить мене за двері, залишивши без копійки. Мій зять – бездушна людина! Це я зрозуміла давно, ще коли дочка перестала допомагати мені копієчкою. Дивлюся серіали, зрідка спускаюся до холодильника і назад. Мене було не видно і не чути
- Сьогодні за сніданком Катерина Степанівна сиділа засмучена, наче хто з родичів на небеса відправився. Причиною стало те, що гуска “ласти склеїла”. Після в свекрухи піднявся тиск, а коли я його міряла, вона розплакалась, адже вона її виходжувала, годувала, купляла їй вітаміни. Скажу відверто, я в подиві від цієї ситуації. Коли моя донечка потрапила в лікарню, то моя свекруха жодної сльозинки не впустила. Більше того, вона навіть особливо цим не переймалась. Говорила так черство: “Там є лікарі і вони їй допоможуть”
- От знаєте, мені вже й самій 42 роки, не молодість. І коли до мене в Хмельницький їде свекруха, я, само собою, чекаю від Любов Дмитрівни допомоги хоч якоїсь – прибрати, ванну помити, та пиріжків хоч спекти! Так ні, моя – по магазинам, на диван з планшетом, у ванні повалятися з бульбашками. Тільки їсть, спить і гуляє, як на курорті. – Коли вже вечеря буде готова, я зголодніла! Де моя кава? Свекруха вирішила привезти до нас ще свого онука, сина мого чоловіка. І сказала, що я маю готувати його улюблені страви, піцу, гамбургери