fbpx

Весняне рівнодення 2022 року: традиції, що можна і не можна робити, прикмети

Свято весняного рівнодення з давніх-давен з нетерпінням чекали наші предки, адже дні ставали все довшими і теплішими. У слов’ян Новий рік святкували саме в час, коли весна остаточно вступила в свої права. Весняне рівнодення відрізняється своїми традиціями, про які варто пам’ятати для збереження своєї культурної спадщини.

Традиції наших предків

Весняни рівнодення у слов’ян наділялося особливими властивостями. Наші предки вірили, що дні стають довшими не просто так, адже це світло перемагає темряву. Вважалося, що 20 березня, тобто день весняного рівнодення, потрібно провести в доброму здоров’ї, гарному настрої та дружніх відносинах.

У слов’ян весняне рівнодення називалося по-різному, але найбільш популярними назвами були “40 птахів”, “Сороки”, “Жайворонки”. Жінки часто випікали печиво, яке мало форму птахів, влаштовували застілля з пишними словами. Також обов’язково співали обрядових пісень, голосно закликаючи весну та птахів з теплих країв.

Колись в день весняного рівнодення чоловіки добували “нове багаття”. Це робили стародавнім способом – тобто терли дерев’яні палиці одна об одну. Такий вогонь називався “живим”. Вірили, що він допомагає:

 • захистити жителів населенного пункту, де горить полум’я, від різних хвороб;
 • додати здоров’я худобі – для цього через “живий” вогонь проганяли ціле стадо.

А ще весняне рівнодення – це день оновлення, початку особливого життєвого циклу. Саме тому поради на це свято пов’язані зі всім новим:

 • потрібно прибрати вдома, викинути непотрібні і старі речі;
 • створіть для себе план дій на найближче майбутнє, подумайте, чим будете займатися;
 • загадайте найзаповітніше бажання, запишіть його на аркуші паперу, а потім сховайте його;
 • помиріться зі своїми рідними, забудьте образи.

Весняне рівнодення краще провести в молитвах, щоб очистити свої думки від усього поганого. Так ви зустрінете весну з гарним настроєм.

Що не можна робити

Наші предки вірили, що в день весняного рівнодення не можна лихословити, злитися, сваритися. Вважалося, якщо провести це свято в конфліктах, вас чекають проблеми протягом всього наступного року. Також не прийнято було починати нові справи, адже наші пращури вірили, що вони не матимуть успіху.

Існувало повір’я, що 20 березня в світ виходить нечисть, яка може принести людині шкоду. А тому після заходу сонця надвір виходили лише з запаленою свічкою для відлякування злих духів.

Весняне рівнодення – прикмети

 • З бурульок капає вода – буде хороший врожай льону.
 • З теплих країв вже повернулися жайворонки – швидко прийде потепління.
 • 20 березня похмура погода і мороз означають, що наступні дні прийдуть заморозки.
 • На весняне рівнодення дме південний вітер – до спекотного літа.
 • На заході жовте сонце – чекайте сильного вітру.

Фото ілюстративне, з вільних джерел.

You cannot copy content of this page