fbpx
Світ
Вічна молодість можлива: перші досліди на людях це довели

Вчені модифікували гeни жінки і її біологічний вік зменшився приблизно на 20 років. Ідея вічної молодості або хоча б більш довгого і здорового життя хвилювала людство на всіх етапах розвитку цивілізації.

Вчених завжди цікавила можливість збільшення тривалості життя людини. Нещодавно ми називали найкращі продукти для молодості тіла, але вчені не зупиняються на здоровий спосіб життя. І ось, коли досягнення в області правильного харчування та активного способу життя були вичерпані, вони звернули свій погляд у бік генних змін.

Коли ми бачимо сюжети про те, що генетики проводять експерименти на лабораторних тваринах, змінюють геном, наприклад, з метою уповільнити старіння клітин, нам здається, що все це з області фантастики і віддаленого майбутнього.

Але, виявляється, що фантастика стала реальністю. На Землі вже живе людина з штучно зміненими генами.

Це американка Елізабет Перріш, яка погодилася на втручання генетиків заради того, щоб зупинити старіння свого організму, ну і, зрозуміло, щоб принести користь миру. Насправді вона ще й є одним з керівників науково-медичної компанії BioViva, яка і проводить цей сміливий експеримент.

Щоб зрозуміти суть штучних змін, необхідно трохи висвітлити проблему старіння з точки зору генетики. Сам процес старіння закладений в нашій ДНK, а починається він з процесу зменшення кінцевих відростків хpoмоcoм, так званих теломер.

Читайте також: ЧОЛОВІК ОБЛИВ БЕНЗИНОМ ВAГIТНY ДРУЖИНУ І ПIДПAЛИВ

Чим старше біологічний вік людини, тим коротше його теломери. У процесі росту клітин відбувається розподіл ДНK, що супроводжується укороченням теломер і в кінцевому підсумку призводить до старіння і загибелі клітини.

У наприкінці 2015 року Елізабет Перріш ввели генетичний матеріал, який, проникнувши всередину ядра кожної клітини її організму, повинен був запустити зміни, і сприяти збільшенню довжини теломер. Таким чином, за припущенням учених, буде зупинений процес старіння і станеться загальне омолодження організму.

Беручи до уваги те, що результати такого експерименту можуть бути самими непередбачуваними, аж до летального результату, Елізабет навіть записала звернення, в якому підтверджувала свою згоду на ін’єкцію і озвучила розуміння серйозності генетичного втручання.

Для введення генетичного матеріалу їй навіть довелося їхати в Колумбію, так як на території Сполучених Штатів подібні досліди з людьми заборонені законодавчо.

І ось вчені вже оприлюднили перші результати експерименту. Поки все виглядає більш ніж оптимістично: біологічний вік жінки зменшився приблизно на 20 років. Це виражається в стані лейкоцитів її крові, а також в теломерах хромосом, які подовжилися, замість того, щоб далі руйнуватися. У зовнішності 45 річної жінки також відбулися деякі зміни. Її шкіра стала більш пружною і покращився стан волосся.

Безумовно, остаточні висновки робити поки рано, але отримані результати вже можна вважати проривом в області боротьби зі старінням людського організму. Вчені сподіваються, що подібна технологія допоможе світові у боротьбі з віковими захворюваннями, а також з деякими генетичними відхиленнями.

Джерело.